Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejisty z Vysočiny prověří i zahraniční mužstva

Jihlava - Vrchlabí - Momentka z utkání Jihlava - Vrchlabí. | foto: Anna VavríkováMF DNES

29 2008
Všechny tři prvoligové hokejové týmy z Vysočiny narazí v přípravě na novou sezonu na zahraniční mužstvo. Jihlava a Havlíčkův Brod přivítají na domácím ledě švýcarský Neuchatel a Třebíč změří v srpnu síly s Klagenfurtem.

"Je to tým, který hraje nejvyšší rakouskou soutěž, takže si myslím, že by to mohl být kvalitní zápas," říká na adresu soupeře kouč Horácké Slavie Kamil Pokorný.

Třebíčští hokejisté mají v plánu odehrát minimálně deset přípravných soubojů, přičemž v polovině z nich narazí na mužstvo ze stejného kraje. Kromě Jihlavy a Brodu je čeká také utkání s druholigovým Velkým Meziříčím. "Dnes, kdy bojujeme o každou korunu, nemá cenu jezdit za zápasy přes půl republiky," vysvětluje Pokorný.

Úplně stejně pohlížejí na přípravné duely také v Brodě, také tady preferují nejen z ekonomického hlediska utkání s nejbližšími rivaly. "Alespoň nemusíme tolik cestovat. Ono to v těch českých autobusech není nic příjemného," tvrdí hlavní kouč Petr Novák.

V seznamu zápasových testů nechybí Rebelům ani letos tradiční souboje s extraligovou Slavií Praha, které Brod slouží jako prvoligová farma. Tentokrát budou tyto duely navíc umocněné tím, že jde o měření sil s úřadujícím českým mistrem.

"Samozřejmě jsme moc rádi, že s námi chtějí hrát," říká brodský kouč. "Ale je možné, že Slavia nebude úplně první soupeř, se kterým se utkáme. Předtím totiž budou mít v Brodě soustředění Pardubice, Spartak Moskva a ještě jeden ruský tým, tudíž možná ještě nějaký zápas přibude," dodává.

Jediná Jihlava si do programu přípravných duelů zařadila také výjezd na turnaj do zahraničí. Od 21. do 23. srpna se představí v Nitře.

Mezi naplánovanými souboji nechybí ani dvě cesty za soupeři z nejvyšší domácí soutěže. Ta první povede do Liberce, druhá do Zlína. "Takhle jsme to určili schválně. Kluci se alespoň připraví na dlouhé cestování během sezony," hlásí jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

. Přípravné zápasy hokejistů z Vysočiny

HC Rebel Havlíčkův Brod

5. srpna Slavia Praha
7. srpna Jihlava
12. sprna bude upřesněno
14. srpna Slavia Praha
19. srpna Třebíč
20. srpna Neuchatel (Švýcarsko)
26. srpna Beroun
28. srpna Jihlava
2. září Třebíč
4. září Benátky nad Jizerou
9. září Pelhřimov


HC Dukla Jihlava

5. srpna Liberec (?)
7. srpna Havlíčkův Brod
12. srpna Chrudim
14. srpna Beroun
15. srpna Chrudim (?)
19. srpna Neuchatel (Švýcarsko)
21. - 23. srpna turnaj v Nitře
27. srpna Třebíč
28. srpna Havlíčkův Brod
29. srpna Třebíč
2. září Beroun
4. září Zlín


SK Horácká Slavia Třebíč

3. srpna Mladá Boleslav
5. srpna Technika Brno
7. srpna Šumperk
12. srpna Šumperk
14. srpna Velké Meziříčí
19. srpna Havlíčkův Brod
21. srpna Klagenfurt (Rakousko)
27. srpna Jihlava
29. srpna Jihlava
2. září Havlíčkův Brod

Pozn.:
Tučně označené zápasy sehrají týmy v domácím prostředí. Duely s otazníkem dosud nebyly definitivně potvrzeny, předběžné rozpisy přípravných zápasů se navíc ještě mohou měnit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze