Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová Arena čeká na střechu

13 2003
Praha - Čtvrté místo české hokejové reprezentace na mistrovství světa je už jen vzpomínkou. Přenesme se do budoucnosti: je sobota 24. dubna 2004, národní tým zahajuje od 16.15 šampionát v Praze a Ostravě zápasem proti Lotyšsku. Pokud si chcete udělat rodinný výlet, připravte si tak dva tisíce korun. Lístek do pražské Sazka Areny, kde se odehrají všechny zápasy českého družstva i závěr turnaje, bude na zápasy základních skupin stát od 250 do 550 korun.

Dostanete za ně luxus. Na pomezí pražských čtvrtí Vysočany a Libeň, na bývalé dělnické periferii, roste nejmodernější a nejprostornější víceúčelová hala v Evropě. Investora přijde na šest miliard korun.

Zatím stojí na místě železobetonový kolos šesti pater, na nich už se dají rozeznat jednotlivé tribuny. Kolem ční deset jeřábů. Místo útulného sportovního stánku zatím uvidíte obrovské staveniště, po němž se celý den hemží zhruba osm stovek dělníků.

„Vše jde podle plánu,“ řekl Petr Soukup, ředitel přípravného výboru haly. Hala pro 17 tisíc diváků bude otevřena příští rok koncem února. V nejbližších dnech začnou dělníci s instalací střechy. Největší jeřáb v republice už dorazil. Ve středu zvedne první díl podpůrného tubusu, který střechu ponese. Ocelová konstrukce, která bude umístěna 30 metrů nad ledem, váží víc než 600 tun. Musí unést i třicetitunovou videokostku, upevněnou přímo nad středem hrací plochy.

Zastřešení bude trvat několik měsíců. V moderní hale se budou konat nejen hokejové zápasy. „Každé tři dny bychom měli pořádat větší akci. Nejen sportovní, ale i koncerty, výstavy, firemní jednání,“ plánuje Soukup.

Funkčnost arény prověří před hokejovým šampionátem několik akcí. „Koncert a hokejové utkání. Třeba finále extraligy Sparta Slavia,“ přeje si Soukup. S oběma extraligovými kluby jedná, že by v hale hrály domácí zápasy.

V září příštího roku se v hale opět představí hokejová reprezentace, zájemci uvidí zápas Světového poháru Česko - Německo. O tři roky později by Sazka Arena měla hostit halové mistrovství Evropy v atletice. Brzy bude možné za deset tisíc korun objednat na své jméno na rok místo v hledišti. Kromě vstupu na vybrané programy to přinese předkupní právo na všechny akce.

Kdo patří mezi movitější fanoušky, může si pronajmout jednu ze 67 lóží, takzvaný skybox. Za tři miliony korun ročně bude mít kromě komfortního výhledu na led i soukromí. V ceně jsou i dvě místa v podzemní garáži. „Čtvrtinu lóží máme už zarezervovanou,“ prozradil Soukup.

ZDE sledujte vývoj stavby hokejové haly

Autoři:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze