Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová dvacítka se chystá do Německa

5 2001
P r a h a - Tři změny museli udělat trenéři české hokejové reprezentace do dvaceti let Jaroslav Holík a Pavel Hynek před Turnajem pěti zemí v německém Füssenu, který bude první prověrkou nově se tvořícího celku. Jeho vrcholem bude na přelomu roku světový šampionát v Hradci Králové a Pardubicích, na kterém bude Česká republika obhajovat zlaté medaile z předešlého mistrovství v Rusku.
Oproti původní nominaci nepřicestovali do Slaného, kde se dvacítka od neděle připravuje, obránce Aleš Pavlas ze Slavie a Tomáš Netík ze Sparty a Jaroslav Sklenář z Ytongu Brno. Jejich místa zaujali zlínský Miroslav Blaťák, Petr Jaroš ze Slavie a kladenský Jiří Palice.

Na nedělním podvečerním tréninku ještě chybělo šest hráčů, kteří byli na lavičkách extraligových týmů, k mužstvu se připojili v noci na dnešek. Dnes má tým na programu dva tréninky a v úterý ráno odjede autobusem do Německa. "Většina hráčů prošla reprezentačními výběry šestnácti- až osmnáctiletých a více než
polovina jich v letošní sezóně také absolvovala tři přátelská utkání s Finskem," uvedl na adresu nominovaných Hynek, jenž se neobává nesehranosti útoků. "Jedná se navíc o první akci, takže nám jde spíš o to, abychom hráče poznali," dodal reprezentační asistent.

Upravená nominace české reprezentace na Turnaj pěti ve Füssenu:
Brankáři:
Michal Fikrt (Litvínov), Martin Bárek (Pardubice)
obránci: Petr Macholda (Litvínov), Jan Hanzlík (Sparta), Jiří Zeman (Kladno), Michal Blažek (Vsetín), Lukáš Chaloupka (České Budějovice), Pavel Staněk (Jihlava), Martin Urbášek (Přerov), Miroslav Blaťák (Zlín)
útočníci: Miloslav Komárek, Petr Koukal (oba Pardubice), Pavel Michálek, Martin Beck (oba Havířov), Petr Jaroš (oba Slavia), Jiří Suchý (Vítkovice), Radek Dlouhý (Slavia), Petr Polodna (Litvínov), Jan Švík (Plzeň), Petr Vampola (Vsetín), Tomáš
Čachotský (Jihlava), Jiří Palice (Kladno).

Program turnaje:
Středa 7. února:  16:00, Česká republika - Švýcarsko,
        19:30, Německo - Švédsko,
čtvrtek 8. února: 16:00, Finsko - Česká republika,
        19:30, Německo - Švýcarsko,
pátek 9. února:   16:00, Švýcarsko - Finsko,
        19:30, Švédsko - Česká republika,
sobota 10. února: 15:00, Finsko - Německo,
        18:30, Švýcarsko - Švédsko,
neděle 11. února: 14:00, Česká republika - Německo,
        17:30, Švédsko - Finsko.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze