Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová dvacítka zamířila na šampionát do Kanady

Trenér hokejové reprezentace do dvaceti let Marek Sýkora chce medaili | foto: Profimedia.cz

15 2008
Hokejoví junioři odcestovali do dějiště mistrovství světa, které na přelomu roku uspořádá po třech letech opět Kanada. Cíl mise svěřenců Marka Sýkory a Zdeňka Motáka je od samého začátku jasný a tím je zisk medaile. Z posledních sedmi turnajů, které uplynuly od zisku titulu na začátku roku 2001, vytěžila dvacítka pouze bronz z roku 2005.

Hokejisté, kteří dostali trenérovu důvěru, se sešli v neděli večer ve Slaném a dnes odletěli přes Curych do Montrealu. Výprava čítala třináct hráčů, trenéry Sýkoru s Motákem a pět členů realizačního týmu.

"Letíme do Montrealu, odkud se přesouváme do Toronta. Na tamním letišti se k nám přidají borci ze zámoří. Jakmile budeme kompletní, sedáme do autobusu a razíme do Bramptonu," řekl pro server hokej.cz generální manažer týmu Petr Míšek.

V Bramptonu v provincii Ontario rozbije v úterý česká dvacítka přípravný kemp a setrvá zde až do Štědrého dne, během nějž se přesune přímo do dějiště samotného šampionátu, jímž je od 26. prosince do 5. ledna Ottawa.

S místem, které dali k dispozici pořadatelé MS, byl Sýkora spokojen. Měl ostatně možnost kontroly při nedávné inspekční cestě. "Hokejisté potřebují vlastně jen tři základní věci. Kvalitní hotel, zázemí na trénink a možnost regenerace. Všechno Brampton splňuje. Ubytování bude na úrovni, v místním areálu jsou k dispozici čtyři ledové plochy, budeme mít velkou kabinu s místnostmi pro materiál. Hráči mohou do bazénu i do posilovny," pochvaloval si podmínky Sýkora.

V Sýkorově nominaci je momentálně 28 mladých hokejistů, přičemž patnáctka působí v zámoří. Z trojice gólmanů Dominik Furch, Jakub Sedláček a Tomáš Vošvrda zůstanou v kádru všichni, pouze dva však budou zapsáni na soupisku. Z 10 obránců a 15 útočníků však vypadne dohromady ještě pětice hráčů.

Konečnou nominaci pro MS provedou trenéři po posledním přípravném duelu se Švédy 23. prosince. Ještě o dva dny předtím se utkají se Slováky.

Kromě dvou přípravných zápasů čekají na hráče i tréninky a pilování některých herních činností. "V přípravě se hraje proti týmům, které nastoupí během mistrovství ve druhé základní skupině. Myslím, že to pro nás bude dobrý ukazatel. Zápasy mnohé odhalí, to samé tréninky. V nich s  zaměříme především na obrannou činnost a na forčeking, stranou nezůstane přechod přes střední pásmo. Samozřejmě ani standardní situace," vypočítal
Sýkora.

Všichni oslovení hráči jsou podle posledních zpráv zdravotně v pořádku. Jak bylo delší čas zřejmé, tým neposílí forvard Jakub Voráček. Přestože spadá do dané věkové kategorie, trenéři se jeho služeb museli vzdát, neboť Voráček se uchytil v prvním týmu Columbusu v NHL.

"Jsme s tím smířeni, realita je jasná. Absencí Voráčka nemáme v mužstvu výraznou individualitu, která by zřetelně vynikala a ostatní strhla. I z toho vychází nutnost týmového pojetí. Bojovnosti, odhodlání. Myslím, že si to všichni hráči uvědomují," věřil Sýkora.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze