Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nešťastná slova, uznal Kysela. Rozhodčí Polák požaduje omluvu

Robert Kysela se podepisuje fanouškům při loučení Roberta Reichla a Jiřího Šlégra. | foto: Martin Adamec, MAFRA

20 2014
Litvínovský generální manažer Robert Kysela na úterním jednání s vedením hokejové extraligy a kolegy z ostatních klubů uznal, že ve výrocích o korupci „volil nešťastná slova“. Případný trest by měl do konce týdne udělit šéf soutěže Jozef Řezníček. Napadený rozhodčí Roman Polák chce, aby se Kysela veřejně omluvil.

Před zasedáním Asociace profesionálních klubů, která sdružuje šéfy extraligových celků, Kysela pro iDNES.cz už své výroky o tom, že výkon rozhodčího Romana Poláka v pátečním zápase ve Zlíně vypadal jako korupční jednání trochu mírnil.

„Netvrdím, že sudí byli zaplacení. Myslím, že jsou zlínští funkcionáři zbytečně vztahovační. To je ale jejich problém,“ řekl v úterý odpoledne litvínovský šéf.

Litvínov má zájem o útočníka Petružálka

Robert Kysela kromě svých problémů řeší teď také posilu pro Litvínov. V úterý pro klubový web potvrdil, že má zájem o útočníka Jakuba Petružálka, který z rodinných důvodů ukončil angažmá v Rusku. „Smlouva se připravuje, do konce týdne by to mohlo být hotové,“ uvedl Kysela. „Jakub by s námi měl začít trénovat, ale ještě musí nakrátko do Ruska.“

Večer „couval“ ještě víc. V tiskové zprávě po valné hromadě APK se píše: „Kysela v reakci na své výroky uznal, že v televizním rozhovoru volil nešťastná slova, kterými nechtěl osočit tým PSG Zlín z korupčního jednání.“

Celou záležitost teď má v kompetenci extraligový šéf Řezníček. Verdikt vynese během několika dní. Od Kysely si vyžádal odpovědi na některé otázky, byl přítomen na úterním jednání a na základě sesbíraných podkladů rozhodne o provinění litvínovského manažera. Klubu teoreticky hrozí pokuta v minimální výši 50 tisíc korun za poškození dobrého jména soutěže.

Pro Kyselu to navíc nemusí být jediný trest za neuvážlivá prohlášení. Sudí Polák rozeslal vybraným redakcím, mezi nimiž je i server iDNES.cz, dopis pro litvínovského manažera, v němž požaduje omluvu.

Kysela ve středu nezvedal telefon a nereagoval ani na SMS, ovšem agentuře ČTK naznačil, že chystá celou věc vysvětlit v pátečním prohlášení.

Hokejový rozhodčí Roman Polák požaduje po litvínovském manažerovi Robertu...

CELÝ TEXT DOPISU SE ZOBRAZÍ PO ROZKLIKNUTÍ

Polák považuje Kyselovo jednání „za naprosto neakceptovatelné, nepřiměřenou kritiku a za neoprávněný zásah do své osobnosti“. 

Pokud se mu do týdne Kysela prostřednictvím České televize, serveru iDNES.cz a iSport.cz neomluví, obrátí se rozhodčí na právníky a hodlá se bránit u soudu.

K řízení inkriminovaného utkání Litvínov vs. Zlín, které bylo podle Kysely úmyslně ovlivněno ve prospěch hostů, Polák uvedl: „Rozhodování jsem prováděl podle při svém nejlepším vědomí a svědomí zcela v duchu fair play.“

Případné chyby měla podle něj posoudit komise rozhodčích. Ta stížnost Litvínova částečně uznala a Polák nesmí jeden zápas pískat.

Kyselův případ úzce souvisí s velkým tématem posledních dnů. Komise rozhodčích dočasně z extraligy vyřadila devět sudích a Martin Homola o to sám požádal. (více ZDE)

Řezníček upozornil, že diskutovat s rozhodčím může jen kapitán

Hokejová generalita chce celkovou výkonnost českých arbitrů posunout, aby nemuselo docházet k podobným obviněním. Šéfové extraligových klubů vzali výstup z jednání komise rozhodčích na vědomí a „čistku“ schvaluje. Zároveň však požadují, aby „došlo ke sjednocení v rozhodování zápasů důsledným uplatňováním pravidel ledního hokeje“, a doporučili, aby byli delegáti důslednější při hodnocení výkonů sudích v jednotlivých zápasech.

Řezníček také rozeslal klubům dopis, v němž upozornil, že rozhodčí budou striktně dohlížet na dodržování čl. 28 v hokejových pravidlech, kde mimo jiné stojí, že „diskuze k výkladu pravidel je povolena pouze řádně označeným kapitánům nebo jejich asistentům, a to pouze v případě, že jsou na ledě a nebyli sami potrestáni.“

Pokud na ledě nejsou, mohou se sudími diskutovat pouze po jejich výzvě. V opačném případě rozhodčí pošlou kapitána či jeho asistenta zpátky a varuje trenéra, že další provinění bude potrestáno osobním trestem.

„Zjistili jsme, že řada trenérů a hráčů toto ustanovení podrobné nezná,“ vysvětlil svůj záměr Řezníček. „Snažíme se předejít zbytečným nedorozuměním.“

Řešily se také licence hráčských agentů a odpovědnost hostujících klubů za výtržnosti jejich fanoušků na ledě soupeře.

Bodování

21

Dominik Kubalík

Plzeň

20

Tomáš Mertl

Plzeň

19

Milan Gulaš

Plzeň

Góly

14

Dominik Kubalík

Plzeň

12

Tomáš Mertl

Plzeň

9

Martin Růžička 27

Třinec

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 14 7 3 3 1 60:31 30
2. Kometa 14 8 2 2 2 54:34 30
3. Třinec 14 8 1 2 3 44:32 28
4. Hr. Králové 14 8 1 1 4 33:24 27
5. Sparta 14 7 1 0 6 38:38 23
6. Vítkovice 15 5 2 2 6 43:38 21
7. Ml. Boleslav 14 6 0 3 5 33:30 21
8. Chomutov 14 5 2 2 5 36:37 21
9. Olomouc 15 4 3 2 6 35:45 20
10. Zlín 14 4 3 1 6 35:38 19
11. Liberec 13 5 0 0 8 23:41 15
12. Pardubice 14 4 1 1 8 30:49 15
13. Jihlava 13 3 1 2 7 30:39 13
14. Litvínov 14 2 2 1 9 22:40 11

Květákové pečené placičky
Květákové pečené placičky

Zdravá dobrota na eMimino.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze