Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hollwegův zákrok byl nebezpečný, trvá si na svém disciplinární komise

Ryan Hollweg | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

26 2014
Plzeňský hokejista Ryan Hollweg za doprovodu klubového šéfa Martina Straky a svého právníka neuspěl ve čtvrtek s odporem proti trestu na deset extraligových zápasů za zákrok na slávistu Tomáše Vlasáka. Disciplinární komise svazu o den později vydala prohlášení, kde zopakovala, že tvrdý faul byl úmyslný. Do výše trestu se částečně promítla i Hollwegova recidiva.

Plzeňští zástupci na jednání požadovali, aby byl trest pro amerického útočníka zmírněn pouze na dva zápasy, protože se "jednalo o neúmyslné jednání, jehož následky se snažil hráč eliminovat a že výši trestu nelze trestat na základě tzv. recidivy," jak se píše v oficiální tiskové zprávě.

Předseda disciplinární komise Karel Holý v rozhovoru pro iDNES.cz vysvětluje, že rekordně vysoký trest s kolegy neuložili jenom proto, že by jim s Hollwegem došla trpělivost. "Zákrok byl v první fázi posouzen jako zvlášť výjimečný, tím jsme se dostali do kolonky šest až deset zápasů. A pak už jsme se rozhodovali i částečně kvůli recidivě," řekl Holý.

Seznam hříchů Ryana Hollwega

SKORO JAKO HULK HOGAN. Hokejový tvrďák Ryan Hollweg se v nové sezoně bude bít

Hokejový svaz poslal spolu s výsledkem čtvrtečního jednání také přehled všech případů, v němž se zabývala právě plzeňským útočníkem Ryanem Hollwegem.

Důrazný Američan zaměstnával disciplinární komisi celkem sedmkrát - šeskrát na základě vyššího trestu v extraligovém utkání, jednou po žádosti německého svazu kvůli zápasu v turnaji European Trophy.

Pouze dvakrát nebyl Hollweg dál trestán - v prosinci 2012 za zákrok na libereckého Dernera a letos v 1. kole, kdy se popral se sparťany.

Nejvyšší možný trest udělili Holý a spol. dvakrát, kromě aktuálně probíraného „flastru“ dostal plzeňský hráč v říjnu 2012 za zákrok na Róberta Petrovického z Komety Brno šest zápasů. (více čtěte ZDE)

Včetně play-off Hollweg odehrál za Plzeň 75 zápasů s bilancí 4 góly, 2 asistence. A nasbíral 275 trestných minut.

Ale není to tak trochu exemplární trest, vzkaz pro ostatní hráče, že takhle tvrdou hru nehodláte dál tolerovat?
Neřekl bych. Byl to nebezpečný zákrok, nejhorší byla jeho intenzita v plné rychlosti. Ryan říkal - ano, já takhle hraju, snažím se hrát na sto procent, dohrávat hráče. Ale v tenhle moment to bylo absolutně nepřiměřené. Vlasák jel proti němu, takže se rychlosti ještě znásobily. Zdálo se nám to jako výjimečně nebezpečné. Proto jsme sáhli k takovému trestu.

Někteří experti argumentují tím, že třeba sparťan Jaroslav Hlinka v prvním kole fauloval Hollwega podobně, a přitom nebyl vůbec potrestán.
Ty dva zákroky se nedají srovnat. Možná o sebe škrtli kolenem, ale nebylo to v plné rychlosti. Mně se spíš zdálo, že Jarda Hlinka chtěl v poslední chvíli uhnout, zvedl nohu a v podstatě si možná ublížil víc než Ryan. Když jdete do zákroku a chcete soupeře trefit, tak stojíte pevně na zemi.

Na plzeňském webu bylo uvedeno, že komise byla v projednávání Hollwegova odporu nejednotná. Můžete to nějak vysvětlit?
Předně musím říct, že všichni zástupci Plzně se chovali velmi korektně, jednání probíhalo na vysoké úrovni. Klobouk dolů. Když jsme si obhajobu vyslechli, tak jsme si dali pauzu a přes půl hodiny jednali za zavřenými dveřmi. Rozebírali jsme to do detailů a navzájem jsme se přesvědčovali, jestli to bylo správné nebo ne. Proto se mohlo zdát, že jsme nejednotní. Zástupcům Plzně jsme se omluvili a prohlášení konzultovali s právníky, abychom předešli sporům o slovíčka.

Mrzí vás, že pro část veřejnosti vypadáte jako nepřítel Plzně?
To je specifická otázka... Nikdy si na to člověk nezvykne. Ale bohužel k práci předsedy disciplinární komise to částečně patří. Nikdy nerozhodneme tak, aby s tím souhlasilo sto procent lidí. To by ani nebylo normální. Je to trochu nepříjemné. Na druhou stranu můžu říct, že lidi kolem Plzně, zastánce Hollwega, chápu. Ale to jsou jenom názory, ty se budou vždycky lišit. Zodpovědnost našeho rozhodnutí je jenom na nás. My si to musíme odůvodnit.

Hollweg se teď odvolá k poslední instanci. Co vy na to?
S tím nemám absolutně žádný problém. Výkonný výbor svazu je náš nadřízený orgán, pokud on rozhodnutí změní, nevadí mi to. Plzeň udělala to, na co má nárok. A výkonný výbor má právo trest snížit, sejde se tam jiná parta lidí, dostanou veškeré podklady a záleží, jak to posoudí. Disciplinární komise případ uzavřela, ale rozhodnutí výkonného výboru budu respektovat.Bodování

8

Tomáš Marcinko

Třinec

8

Dominik Kubalík

Plzeň

7

Tomáš Mertl

Plzeň

Góly

7

Tomáš Marcinko

Třinec

6

Dominik Kubalík

Plzeň

5

David Květoň

Vítkovice

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Chomutov 5 3 2 0 0 17:9 13
2. Plzeň 5 3 0 1 1 24:13 10
3. Vítkovice 5 3 0 1 1 17:10 10
4. Třinec 5 3 0 1 1 15:12 10
5. Kometa 5 2 1 1 1 17:12 9
6. Liberec 5 3 0 0 2 9:8 9
7. Ml. Boleslav 5 2 0 1 2 12:13 7
8. Jihlava 5 1 1 1 2 13:15 6
9. Litvínov 4 2 0 0 2 6:8 6
10. Sparta 4 2 0 0 2 11:15 6
11. Olomouc 5 2 0 0 3 10:18 6
12. Hr. Králové 5 1 1 0 3 9:14 5
13. Pardubice 5 1 0 0 4 9:15 3
14. Zlín 5 0 1 0 4 6:13 2

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze