Hokejová Sparta excelovala, mistrovským Pardubicím nadělila devět gólů

Sparta - Pardubice (ilustrační foto) | foto: Vondrouš RomanČTK

9 2013
Hokejisté Sparty v této části sezony zase připomínají obávaný klub s vysokými ambicemi. V dohrávce 38. kola extraligy přejeli Pardubice 9:2. Mistrovský tým sice v posledních zápasech ukázal vzestup formy, na kompaktnější domácí však vůbec nestačil.

Hattrickem a asistencí se blýskl útočník Petr Ton.

Sparta byla od počátku aktivní a už v třetí minutě se dostala do vedení, když brankáře Růžičku překonal Přibyl. V osmé minutě zvýšil vedení Pražanů bekhendovou střelou Hlinka a do branky Východočechů se postavil Salfický, který byl v poslední době jedničkou úřadujícího mistra.

Sledovali jsme ON-LINE

Podobně nejistý jako Růžička byl však i Schwarz a hostům se díky tomu podařilo rychle srovnat krok. Ještě v osmé minutě snížil Kousal a po zmatcích v obraně domácích upravil na 2:2 Somík. V 11. minutě tak do zápasu zasáhl už čtvrtý gólman, kouč Sparty Jandač totiž místo Schwarze poslal na led Melicherčíka.

Pražané byli i nadále aktivní. Vedení jim mohl získat zpět Ton, ale ani jednu ze svých gólových šancí nevyužil. Prosadil se až Bahenský, jenž vystihl rozehrávku hostů a 21 sekund před koncem první třetiny prostřelil Salfického.

Sparta za 20 minut vyslala na soupeřovy brankáře 25 střel a aktivní byla i po první přestávce. Už po 33 sekundách zvýšil na 4:2 Ton. Poté si několik zákroků připsal i Melicherčík, který chytal za Spartu poprvé. V polovině zápasu zvýšil vedení domácích Broš, jenž v přesilové hře využil chybnou rozehrávku Salfického a z úhlu trefil branku hostů.

Trápení Pardubic pokračovalo i při jejich přesilových hrách. Při trestech Philippa a Pilaře mohli domácí vstřelit hned několik gólů. I díky Salfickému se jim to nepodařilo. V 38. minutě již na 6:2 zvýšil Ton, který svůj druhý nájezd na Salfického proměnil. V pohodovém ofenzivním výkonu pokračovala Sparta i v třetí části, kdy si druhý gól v zápase stejně jako Ton připsal i Přibyl.

Nejlepší střelec domácích však mladšímu spoluhráči hned odskočil, Salfického překonal v 47. minutě potřetí. Ale ani to nebylo ze strany Sparty vše, devátou branku přidal efektně proměněným trestným střílením Sekáč.

Sparta Praha - Pardubice 9:2

Jan Votruba (Sparta): "Měli jsme výborný vstup do utkání, vedli jsme 2:0. Poté jsme si to malinko zkomplikovali, ale důležitý pro nás byl třetí gól na konci první třetiny. Dnes jsme hráli dobře kombinačně, dobře jsme bruslili, vycházely nám akce a dávali jsme hezké góly. Mužstvo musíme maximálně pochválit, hokej si užívalo."

Mojmír Trličík (Pardubice): "Domácí vyhráli jednoznačně zaslouženě. Hlavní atribut hokeje, kterým je bruslení, v tom byli jednoznačně lepší. My jsme byli všude o krok pozadu. Přebruslovali nás a s přibývajícími góly získávali ještě stále větší chuť a my jsme odešli. Brankáře Martina Růžičku jsme střídali ze zdravotních důvodů, asi nám bude nějakou dobu chybět. Jak vážné to je, nevím, ale určitě to nebude krátkodobá záležitost."

Branky a nahrávky: 3. Přibyl, 8. J. Hlinka (P. Ton, Tenkrát), 20. Bahenský, 21. P. Ton (J. Hlinka), 30. Broš (Hovorka), 38. P. Ton, 43. Přibyl (I. Rachůnek, S. Treille), 47. P. Ton (J. Hlinka, Tenkrát), 54. Sekáč z trest. střílení - 8. Kousal (Buchtele, Radil), 11. Rolinek (Somík, Benák). Třetiny: 3:2, 3:0, 3:0. Rozhodčí: Hodek, Hribik - Bádal, Ondráček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 5 542.

Sparta: Schwarz (11. Melicherčík) - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev, od 45. navíc D. Kočí - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.
Pardubice: M. Růžička (8. Salfický) - Benák, Zdráhal, Píša, Vašíček, Gawryletz, V. Kočí, od 21. M. Drtina - Bartek, Rolinek, Somík - T. Nosek, T. Zohorna, Šagát (25. Tybor) - Radil, Kousal, Buchtele - Cetkovský, Nahodil, Semorád. Trenéři: Trličík, Lubina a Pospíšil.