Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová generalita zkontroluje stavbu haly

24 2003
Praha - Listopadové zasedání předsednictva Mezinárodní hokejové federace (IIHF) se uskuteční v Praze. Nejvýznamnější hokejoví funkcionáři v čele s René Faselem navštíví v rámci programu i stavbu hokejové haly, kde se bude v příštím roce konat mistrovství světa. "Chtějí hlavně vědět, jaký pokrok stavba udělala," řekl Miroslav Šubrt.

Čestný předseda IIHF Miroslav Šubrt je jediným zástupcem České republiky ve vrcholném orgánu federace. Od červnového kongresu ve španělské Marbelle však již nemá hlasovací právo.

"Dalšími body jednání bude například zkoumání přihlášek uchazečů o mistrovství světa v příštích letech a diskutovat se také bude o příštích olympijských hrách v Turíně," prozradil Šubrt pro ČTK.
 
Na doporučení Mezinárodního olympijského výboru se také jednání předsednictva zúčastní zástupkyně ze Švédska a Německa.

"Mezinárodní výbor chce, aby se na řízení federací podílely i ženy," vysvětlil tento krok sedmasedmdesátiletý nestor hokejové diplomacie, jenž v předsednictvu IIHF působil od roku 1959. Složení předsednictva rozšířily Němka Beate Gruppová a Doris Högneová ze Švédska.

Stavbu arény si mezinárodní funkcionáři prohlédnou v úterý v podvečer, poté je čeká slavnostní večeře, pořádaná investorem celého projektu Sazkou. Obdobné pohoštění připravilo pro zástupce IIHF již v pondělí večer i vedení Českého svazu ledního hokeje.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze