Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová hala asi nebude. A šampionát?

20 2001
P r a h a - Hokejové mistrovství světa, které se mělo hrát v Praze v roce 2003, čekají nové komplikace. Patrně se totiž nepodaří postavit novou hokejovou halu v pražské lokalitě Hagibor. Novou víceúčelovou halu měla postavit finská společnost Multiarena, ovšem TJ Bohemians, která spravuje pozemky pod zamýšlenou halou, přerušila s Finy jednání o pronájmu parcely na stavbu. Pokud se ovšem nepodaří stavbu zahájit co nejdříve, nebude kvůli technologickým lhůtám možné halu dostavět včas a šampionát by se musel hrát jinde.

Generální sekretář TJ Bohemians Richard Šach ve svém dopise jednateli Multiareny uvedl, že tato společnost stále přicházela s novými požadavky. Podle Šacha nemohou zástupci Bohemians tyto požadavky akceptovat, neboť by tím poškodili zájmy TJ.

Vládního zmocněnce pro pořádání mistrovství světa Ladislava Malého nový postoj Bohemians překvapil. "Vůbec nevím, co to znamená. Fax od Bohemians jsem dostal ve čtvrtek, hned jsem si s nimi smluvil schůzku, ale nikdo z nich se na ni nedostavil. Jednání o Hagiboru mělo být v pátek i u pražského primátora, ale ani tam se zástupci Bohemians nedostavili, ačkoli tam jinak byli všichni. Pana Šacha přitom nemůže nikdo sehnat," řekl Malý a dodal, že nemá k dispozici jediný materiál o tom, že by Finové nějak porušili smlouvu.

Malý přiznal, že nyní je nejzazší termín pro stavbu haly na Hagiboru. "Není ale žádným tajemstvím, že v určitém okamžiku můžeme říci, že připravíme mistrovství i bez nové haly. Například v Pardubicích, v Českých Budějovicích a v Plzni budou zrenovované haly a možnost hrát je i ve Vítkovicích, takže máme z čeho vybírat," sdělil Malý s tím, že úplně vyloučena není ani pražská Paegas Arena.

Předseda hokejového svazu Karel Gut včera potvrdil, že svaz už s Bohemians nejedná, protože tato TJ několikrát porušila sliby. "Asi jsou v tom nějaké obchodní zájmy, ale my máme zájem uspořádat mistrovství pro lidi. Pokud nechceme mezinárodní ostudu, musí stát bouchnout do stolu, protože ty pozemky jsou pořád státní a Bohemians je má jen ve správě," řekl Gut.

Zmocněnec Malý však uvedl, že stát nemá prakticky žádné možnosti, jak výstavbu podpořit, protože nárok Bohemians na pozemky je nezpochybnitelný. Zástupci Multiareny i představitelé Bohemians nebyli včera k zastižení a nebrali ani své mobilní telefony.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze