Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová hala bude, ale s nedostatky

23 2004
Praha - Myslím, že práce na hale Sazka Arena se dokončí včas. Při takhle velké stavbě a investici se to stihnout prostě musí. Ale na detailech, jako jsou třeba zámečnické práce nebo různé krytky a úchytky, bude zřejmě vidět, že to stíhali na poslední chvíli. Líbí se mi zajímavá konstrukce střechy, je dobře, že nebude zakrytá nějakými podhledy. Vynikne její monumentalita. Výborná je i kvalita betonových konstrukcí.

Hala očima architekta

Sedačky jsou pohodlné i pro majitele nejlevnějších vstupenek. Mám jednu výhradu - jejich ukotvení má ostré hrany, takže hrozí, že se o ně fanoušci zraní. Zaoblení hran by přitom nebylo tak nákladné.

Výška i strmost obou eskalátorů, které návštěvníky rozvezou na jejich ochoz, je obrovská, což může dělat lidem potíže. Strmé jsou i ochozy, ale jinak to nejde.

Zhoršila by se totiž viditelnost diváků.

Pohodlí budou mít i čeští hráči. Prostor, který dostala jejich kabina, je neobvyklý. Takové zázemí nemají ani fotbalisté Ajaxu Amsterdam.

Nejvíc mě mrazilo, když jsem viděl, jak se všude válí balíky rozvodů a v tom zmatku, v němž se střídá hodně firem, mají dělníci pokládat kabely. Vypadá to, že je nikdo nekontroluje.

Největší problém bude koordinace prací, při dokončování se v hale bude střídat hodně profesí. Je nutná souhra. I dozor, aby se něco neztratilo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze