Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová Jihlava: Řešení, které má do ideálu daleko

Kometa Brno - Jihlava | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

6 2008
Novým hlavním trenérem Dukly Jihlava se stává... Na tuhle větu si budou muset hokejoví fanoušci ještě nějakou dobu počkat. Vedení jihlavského klubu totiž definitivně rozhodlo o tom, že na střídačce až do konce sezony zůstane "dočasný kouč", jednatel Dukly Bedřich Ščerban.

Překvapení? V žádném případě. Už delší dobu se šeptalo, že Dukla jiného hlavního trenéra nenajde.

Důvod je prostý: vybraní "ideální kandidáti" jsou totiž pod smlouvou jinde. Stejné "zaručené zprávy" hovoří o tom, že vyvoleným měl být exjihlavský Petr Vlk, jenž nyní vede Olomouc. Vedení klubu však tuto informaci nechtělo potvrdit.

Sportovní manažer Patrik Augusta pouze tvrdí, že triumvirát Ščerban Mejzlík - Totter je v tuto chvíli nejlepším řešením.

Pohled redaktora MF DNES

Zde bych si dovolil nesouhlasit. Nejenže si Dukla nechala do druholigového Šumperka "utéct" svého bývalého kouče se zkušenostmi z extraligy, Jiřího Režnara, který měl o funkci zájem a čekal pouze na telefonát z Jihlavy, ale nadále přehlíží i dalšího "volného" kouče s jihlavskou minulostí Petra Kaňkovského.

Ten přitom v minulém ročníku dovedl Mladou Boleslav až do nejvyšší soutěže! Generální manažer současně hlavním trenérem klubu? To řešení, až na výjimečný případ slávistického bosse Vladimíra Růžičky, má prostě do ideálu hodně daleko...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze