Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová Kometa Brno láká fanoušky už v létě

Kometa Brno, fanoušci | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

13 2008
Které věci neodmyslitelně patří k létu? Koupání, zmrzlina, kraťasy... a v Brně také Kometa. Poslední položka mnohé překvapí, vždyť na hokej nemají fanoušci v horkém parnu ani pomyšlení. Jenže v Brně stejně jako teplota stoupá v létě i hokejová horečka.

Včera v hale Rondo sledovalo vítězný duel Komety s Olomoucí 3 358 diváků, což je nevídaná cifra. Šlo totiž o zápas letního Tipsport Cupu, kterému nikdo nepřikládá žádný velký význam.

Pro srovnání: v extraligovém Znojmě včera na zápas stejné soutěže přišlo 877 lidí.

Zatímco jinde v republice letní hokejové zápasy většinou potichu sleduje hrstka diváků, v Brně žene svůj tým kupředu hučící kotel.

Vlastně nejde poznat, že nejde o mistrovský duel o body: halou duní bubny, fanoušci zpívají chorály, a když rozhodčí vyloučí domácího hráče, tribuny nevrle pískají.

"Připravujeme se na sezonu se vším všudy," povídá dobře naladěný "kotelník" s přezdívkou Ziko. "Zkoušíme hlasivky stejně jako kvalitu piva."

A to platí nejen v Brně, minulý týden se za Kometou vydala tisícovka fanoušků dokonce do Zlína. Místní, kteří byli na svém stadionu v menšině, jen nechápavě kroutili hlavou.

"Jsem z toho úplně vyřízenej. Nikdy jsem nezažil, aby na přátelák přijelo tolik lidí," divil se i brněnský útočník David Švagrovský.

Modrobílé letní šílenství není nic nového, už loni zápasy Komety navštěvovaly početné davy. Letos však zájem zase o něco stoupá. Brněnské návštěvy vzbuzují obdiv i úžas, nikde v republice se jim nemohou rovnat.

Co vlastně fanoušky Komety táhne na zápasy, ve kterých o nic nejde a často nemají valnou úroveň?

"Já chodím ze tří hlavních důvodů. Zaprvé chci vidět nové posily na ledě, abych měl představu, jak hrají. Pak chodím kvůli atmosféře, která je skvělá i v létě a je to pokaždé velký zážitek. No a navíc za Kometu hraje můj kamarád Jirka David, se kterým pak u piva probírám, co udělal dobře a co ne," vysvětluje jeden z fandů Ondřej Pavlica.

Kometa navíc příznivce láká i tím, že se snaží co nejvíc hrát se zahraničními týmy. "Je super, že mohu vidět v akci třeba mančafty ze Slovenska," pochvaluje si Pavlica.

To hlavní šílenství ale vypukne teprve v září, až začne prvoligová sezona. Zájem o Kometu zřejmě znovu bude trhat rekordy, klub už nyní prodal téměř 4 tisíce permanentek. I v extralize mohou toto závratné číslo Brnu závidět.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze