Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová Liga mistrů se rozšíří, chystá i spolupráci s NHL

Když Slavia v Lize mistrů uspěje, možná si zahraje o Victoria Cup proti New York Rangers | foto: ČTK

25 2008
Mezi hokejovou Ligou mistrů a zámořskou NHL se rodí nová spolupráce. Jejím prvním výsledkem by měl být zářijový turnaj Victoria, jehož se zúčastní New York Rangers a dva evropské týmy, které letos hrály Ligu mistrů.

Ta podle prvotních analýz zaznamenala úspěšný nástup na scénu. Zápasy nabízejí výborný hokej, mezinárodní konfrontaci i plné stadiony. O hokej v evropském pohárovém podání je zkrátka zájem.

I proto by se Ligy mistrů měl příští rok zúčastnit vyšší počet týmů. Letos soutěž včetně předkola hrálo čtrnáct mužstev, v další sezoně by podle plánů Mezinárodní hokejové federace měly startovat celky z 22 zemí.

"Liga mistrů hned v úvodu slaví úspěch. Zdá se, že přináší dobrý základ pro rozvoj mezinárodního hokeje. Proto jsme rádi, že jí můžeme pomoci v marketingovém rozvoji," řekl Gary Bettman, komisionář NHL.

Victoria Cup, jenž se bude konat ve švýcarském Bernu, by neměl být jediným výsledkem chystané spolupráce. Ligy chtějí vymyslet její nový formát, vytvoří společnou propagaci, která by měla posílit postavení hokeje v Evropě, Americe i po celém světě.

"NHL má 90 let zkušeností a stala se nejúspěšnější hokejovou ligou na světě. Pokud spojíme síly, můžeme vytvořit něco mimořádného," pronesl prezident IIHF René Fasel na oficiálních stránkách federace.

Konkrétnější záměry však neprozradil. A jasno o nich nemá ani generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban. "Společné jednání máme 8. prosince, takže vám teď nejsem schopný povědět nic bližšího," uvedl.

A tak nezbývá než počkat, zda se nadšení všech stran promítne do reálu a jestli spolupráce přinese opravdu nějaký významný posun, jak si přeje Craig Thompson ze společnosti OVation Sport. Ta se stará o marketingový úspěch fotbalové i hokejové Ligy mistrů.

"Každý v Evropě má k NHL obrovský respekt. Věříme, že evropský hokej začne z jejích zkušeností těžit a bude se dál rozvíjet a expandovat."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze