Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová NHL se bude od nové sezony hrát ve čtyřech divizích

ilustrační foto | foto: Reuters

14 2013
Mapa hokejová NHL se od nové sezony změní, hrát se bude jen ve čtyřech divizích místo dosavadních šesti. Změnu formátu soutěže, ve které tak nově bude 16 klubů ve Východní konferenci a 14 v Západní, posvětil i Rada guvernérů.

"Pro většinu klubů to je geograficky přijatelnější rozdělení, které navíc přinese ještě větší náboj k zápasům mezi tradičními rivaly," citovala prohlášení NHL agentura Reuters.

Podle nového rozdělení se Detroit a Columbus přesunou do Východní konference, zatímco Winnipeg bude ve Východní konferenci. Dallas, Minnesota a Colorado zůstanou v Západní konferenci, budou však v divizích se soupeři z přijatelnějších časových pásem.

Mezi další odsouhlasené změny patří také nový systém play off, do kterého postoupí po třech nejlepších týmech z jednotlivých divizí a zbývající čtyři místa připadnou dvěma nejvýše umístěným celkům v konferencích. V současné době mají obě konference po třech divizích s pěti týmy, z nichž postupují do play off v každé konferenci tři vítězové divizí a dalších pět nejlepších týmů.

Novinky, mezi které patří i skutečnost, že každý z 30 klubů se v průběhu sezony představí na všech stadionech, vedení ligy a hráčská asociace NHLPA vyhodnotí po sezoně 2015/2016.

Konference a divize NHL od sezony 2013/2014

Západní konference:
Divize A:
Anaheim, Calgary, Edmonton, Los Angeles, Phoenix, San Jose, Vancouver.
Divize B: Chicago, Colorado, Dallas, Minnesota, Nashville, St. Louis, Winnipeg.

Východní konference:
Divize C
: Boston, Detroit, Montreal, Toronto, Buffalo, Florida, Ottawa, Tampa Bay.
Divize D: Columbus, Carolina, Washington, New Jersey, New York Islanders, New York Rangers, Philadelphia, Pittsburgh.

Divize jsou zatím označeny písmeny, o názvech NHL teprve rozhodne.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze