Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: „To jste ještě nikdy neviděli.“ NHL nabídne unikátní záběry

27 2015
Před pár dny oznámili zástupci nejlepší hokejové ligy na světě, že uzavřeli smlouvu se společností GoPro. Diváci tak budou mít možnost sledovat dění na ledě očima hráčů NHL. Zatím se však neví, zda budou kamery zabudované v helmě využívat hokejisté i v soutěžních zápasech.

Unikátní technologii si hokejisté v zámořské soutěži už vyzkoušeli při trénincích, před kláním pod širým nebem Winter Classic a premiéru při utkání si odbyli o víkendu v ehxibičním Utkání hvězd v Columbusu.

Vedení NHL spolu s hráčskou asociací NHLPA se dohodlo s americkým výrobcem malých kamer, které snímají okolní svět „z vlastního pohledu“, na spolupráci.

Unikátní záběry z české extraligy

Podobná technologie přináší unikátní záběry přímo ze hry také fanouškům v Česku. Kameru v zelené helmě nosí ve vybraných zápasech hokejista, který v extralize ovládne měsíční statistiku Ragedast Index.

Počítá se s tím, že vzniknou reklamní spoty pro příští sezonu a už v probíhajícím ročníku by mohli vybraní hráči využít GoPro kameru také při zápase. Jenže smlouva to nikomu nepřikazuje.

„Společnost GoPro je skvělým partnerem v našem závazku přinášet hokejovým fanouškům větší zážitek ze hry,“ prohlásil pro oficiální stránky ligy Bob Chesterman, člen vedení NHL. „Tato technologie nám pomůže k tomu, abychom ukázali krásu hokeje novým a intenzivnějším způsobem. Partnerství s GoPro je velkou výhrou pro nové i dlouholeté hokejové fanoušky.“

Pro firmu GoPro je to první dohoda s profesionální ligou a obě strany slibují „něco, co lidé ještě neviděli.“

Kameru by měli nosit při utkáních také rohodčí - třeba před rokem si jí nasadil sudí Wes McCauley v „open air“ zápase mezi New York Rangers a New Jersey Devils.

Záběry pak budou využívány televizními vysílateli v přímých přenosech a k fanouškům se dostanou také přes oficiální kanály na internetu a prostřednictvím sociálních sítí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze