Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová Ottawa hlásí bankrot

11 2003
Ottawa - Hokejový tým z kanadské metropole zápolí o první místo celé NHL. Má v ní nejvíc vítězství a na jaře by klidně mohl dosáhnout na Stanley Cup. Co se však týče financí, Ottawa Senators dospěli ke kolapsu. Ve čtvrtek vpodvečer vyhlásil majitel klubu Rod Bryden bankrot požádal o soudní ochranu před věřiteli. Situace je vážná, byť nemusí nutně znamenat, že se NHL z Ottawy odstěhuje. Vždyť v roce 1999 podobnou krizi překonali Pittsburgh Penguins, zejména díky zásahu Maria Lemieuxe. "Ze začátku jsme neměli pití a hokejky," řekl tehdy útočník Martin Straka.

"Nedali nám ani jídlo v letadle, protože klub  neuhradil účty. Objednali jsme si výstroj, ale nikdo ji nezaplatil, a tak jsme museli čekat." Hospodaření organizace Ottawa  Senators zamořily dluhy. Klub je údajně 160 milionů dolarů (téměř 5 miliard korun) v minusu. Bryden v uplynulém roce dvakrát zosnoval plán na oddlužení společnosti, jenže oba projekty ztroskotaly. Aby Senators  udržel při životě, napumpoval do nich přibližně padesát milionů dolarů ze svého. A pořád zatvrzele bojuje, aby mužstvo ve  městě zůstalo.

Do úterý má soudu předložit návrh, jak se klub alespoň částečně vyrovná s věřiteli. Bryden společně se zámožným americkým partnerem chce Senators v dražbě znovu koupit. "Doufám, že budu součástí účinného řešení," řekl na tiskovce. Hokejisté zatím na ledě vyhrávají. Jako by nedbali na to, že na začátku ledna nedostali plat.

"Je to nepříjemnost, ale nic s tím nenaděláme. Jakmile se přiblíží zápas, musíme myslet na hokej," říkají takřka svorně. Bryden apeluje na fanoušky, aby chodili na hokej, kupovali lístky. Jinak by o svůj tým, který se po sezonách plných porážek

konečně propracoval mezi elitu, mohli nadobro přijít. "Deset let jste sledovali, jak se rodí šampioni, a pak uvidíte finále Stanley Cupu jen v televizi?" Kapacita haly Corel Center  byla v tomto ročníku využita z pouhých 74 procent.

Majitel týmu NHL Ottawa Senators Rod Bryden hovoří na tiskové konferenci o budoucnosti klubu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze