Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je šance, že první hokejová liga i přes obří dluhy z Ústí nezmizí

Momentka z prvoligového zápasu České Budějovice - Ústí nad Labem. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

28 2014
Je nakročeno k tomu, že se první liga v hokeji bude v Ústí nad Labem hrát i nadále, občanské sdružení HC Slovan totiž podalo na hokejovém svazu přihlášku na další sezonu. "Zaplatili jsme poplatek ve výši 40 tisíc, takže jsme přihlásili první ligu," řekl šéf sdružení Vladimír Evan.

Sdružení, jež se stará o hokejovou mládež, na první ligu drží licenci. Pod svá křídla tedy chce vzít hráče z akciové společnosti HC Slovan Ústečtí Lvi, která prvoligový hokejový klub provozovala poslední roky, ale jež kvůli dluhům ve výši 30 milionů pomalu míří ke krachu. Soud už s ní zahájil insolvenční řízení, v němž se rozhodne, zda akciovka půjde do úpadku.

Město jako jeden z menších vlastníků firmy už naznačilo, že budoucnost ústeckého hokeje vidí v občanském sdružení. Ústecká radnice totiž navrhla, aby dotace ve výši 2,5 milionu korun původně schválená pro akciovku skončila v kase právě občanského sdružení.

"Tyto finanční prostředky budou použity na podporu rozjezdu nové sezony 2014/2015," stojí v důvodové zprávě rady. Definitivní přesun peněz ještě musí schválit městské zastupitelstvo, které zasedá příští týden.

"To je pro nás dobrá zpráva, peníze pomůžou," kvituje rozhodnutí rady Evan. Šéf akciovky Jiří Zdvořáček je v klidu, zmíněné peníze by ho vzhledem k výši dluhů nevytrhly. "S tou částkou už jsme ani nepočítali," řekl MF DNES.

Vlastníci společnosti se sejdou 5. června, aby rozhodli, zda akciovku zachrání. Pokud nechají společnost padnout, klub by přešel na občanské sdružení. To by pak muselo do 20. srpna svazu dokázat, že novou sezonu v první lize ekonomicky zvládne.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze