Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová reportérka se v Praze učila o hokeji

REPORTÉRKA. Megan Bradley točí reportáž pro klubové stránky Tampy Bay

6 2008
Lákalo by vás podívat se do zákulisí týmu NHL? Povídat si u kávy s hokejovými hvězdami? Nebo se nechat po Praze provázet bitkařem Davidem Kočím? Není to zhola nemožné. A nemusíte přitom mít ani velké hokejové znalosti. Někdy stačí náhoda, štěstí a dobrý nápad. Tak jako v případě Megan Bradley, jež na internetových stránkách Tampy Bay ve svých televizních reportážích představovala hokejovým fanouškům zahájení NHL v Praze.

"Pracovala jsem v televizi v Tampě a potkala Orena Koulese, jednoho z majitelů týmu. Představila jsem se mu a říkala, že mě zajímá práce v televizi a že bych chtěla dělat zákulisní reportáže," líčila tmavovláska.

Koules si od ní vyžádal pár nápadů na reportáže, pokud by jela s týmem na turné po Evropě.
Uspěla. V zámoří se na projekty pro fanoušky dbá, Tampa jim z evropské štace vedle televize nabízí i spoustu fotografií nebo postřehy nejmenovaného člověka z týmu.

A tak si Bradley třeba dlouze povídala s veteránem Gary Robertsem, zpovídala fanoušky, předložila divákům "reklamu na Prahu" v podání Davida Kočího nebo nahlédla do zákulisí týmu.

Tak třeba: víte, jak dlouho trvá nabrousit brusle jednoho hráče? Deset minut. Kustod musí před zápasem zvládnout všechny páry.

"Snažím se fanouškům dávat něco, co obvykle nevidí ve zprávách," vysvětluje Bradley. Studuje žurnalistiku, jejím prvním projektem byla práce při tenisovém US Open. Hokejem posedlá rozhodně není.

"Jsem velká sportovní fanynka. O hokeji se učím. Pomáhají mi trenéři, kustodi. Čím dál víc začínám oceňovat tuhle příležitost, že mohu hokej vidět tak zblízka."

V Evropě sledovala veškeré dění okolo týmu. Pochvalovala si, jak jí zpovídaní hráči vycházeli vstříc. "Přijdou, představí se. Pobavíme se i normálně, ale dávám si pozor na to, abych byla profesionální."

Uchvátila ji atmosféra na berlínském přípravném zápase. "Bubny, pokřiky, takhle se ve Státech nefandí. V Bratislavě jsem zase měla opravdu dobré místo v hledišti."

Leckterý fanoušek jí mohl závidět.Najdete na iDNES.czmobilní verze