Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mladík Simon je nejlepší střelec české reprezentace. Pojede i na MS?

Nové dresy hokejové reprezentace představil útočník Dominik Simon. | foto: ČTK

11 2015
Od začátku sezony nevynechal plzeňský útočník Dominik Simon žádnou reprezentační akci. Z benjamínka týmu se stal se čtyřmi góly nejlepším střelcem národního mužstva. „Ale na mistrovství světa nemyslím,“ tvrdí 20letý hokejista.

Ještě v polovině března, když přijel na sraz do známého prostředí velkopopovického zimního stadionu, kde dělal první kroky na bruslích, Simon říkal: „S nominací moc nepočítám.“

O měsíc později se situace trochu posunula. Na jednu stranu vývoj hraje proti taletovanému odchovanci Sparty, protože z NHL přijede dost útočníků, na druhou stranu si však Simon díky výkonům v přípravě o místo v nominaci říká čím dál víc.

V únoru zaujal vedle veterána Ručinského, teď se gólově prosadil v Norsku a v pátečním zápase oživil českou sestavu a vstřelil vítěznou branku. Celkem už dal čtyři góly.

Fotogalerie

Dominiku, čím to je, že jste nejlepší střelec týmu ve 20 letech?

„Jo, to ani nevím,“ usměje se Simon skromně při odpovědi. „Těší mě to, ale góly může v přípravných zápasech dávat kdokoliv, myslím, že to nic neukazuje. Spíš jde o to, jak kdo hraje a zapadá do týmu.“

Sebevědomí plzeňskému mladíkovi dodává důvěra reprezentačních trenérů. Za jihlavský dvojzápas proti Slovensku jej pochválili a poděkovali za příspěvek k dalším dvěma vítězstvím.

Trenér Vladimír Růžička po pátku vyřadil z kádru čtyři hráče, Simon v týmu zůstane i příští týden. „Šampionát se blíží, tlak je na každého z nás větší, ale nikdo si to nepřipouští. Musíme se soustředit na hru,“ podotkl nejmladší člen českého týmu.

O svých šancích moc mluvit nechtěl. „Snažím se odvádět v každém zápase co nejvíc. Jsem rád za každou příležitost se ukázat,“ řekl Simon. „Dělá mi radost, že jsem byl na každé reprezentační akci, ale netuším, jestli mi to může na mistrovství pomoct. Uvidíme, jak to dopadne.“

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze