Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Růžičkův nástupce? O Hadamczikovi jsem nepřemýšlel, řekl Král

10 2015
Vladimír Růžička pod tlakem „korupční“ kauzy uvolnil post reprezentačního trenéra. Po jeho rezignaci musí prezident hokejového svazu Tomáš Král s kolegy z výkonného výboru vybrat jeho nástupce. „Máme čas,“ řekl šéf Král. Nový kouč národního týmu by měl být znám o letních prázdninách.

„Za současné situace si nedovedu představit, že by trenérem byl opět Vláďa Růžička. Nevím, jestli se někdy v budoucnu může vrátit,“ prohlásil Král na konci více než hodinové tiskové konference po jednání vedení svazu, které se zabývalo Růžičkovou aférou.

Členové výkonného výboru se však ve středu o možných kandidátech nebavili. Konkrétní jména vyřknou funkcionáři až příští týden na dalším zasedání.

„Není za dveřmi žádná akce, do níž musí být rozhodnuto, takže myslím, že by mohlo být jasno třeba koncem července,“ uvedl Král.

Šéf svazu po diskuzi s kolegy osloví nejvhodnějšího kandidáta. Žádné „výběrové řízení“ se nechystá.

Vzhledem k tomu, že volných trenérů v Česku moc není, je pravděpodobná varianta nějakého klubového kouče. A podle Krále by mělo jít o dlouhodobější řešení. „Chtěli bychom se bavit o smlouvě na dva až tři roky,“ prozradil Král.

A koho by si hokejový šéf přál? „Mám nějakou představu, ale je to kolektivní rozhodování.“

Je mezi možnými kandidáty také předchozí reprezentační trenér Alois Hadamczik? „Já jsem o něm nepřemýšlel. Jestli ho navrhne někdo z výkonného výboru, nevím.“ Jméno respektovaného Vladimíra Vůjtka, který po světovém šampionátu skončil na lavičce Slovenska, se prý objevit může.

O trenérovi ze zahraničí Král a spol. neuvažují, i když v minulosti se i tato varianta na svazu diskutovala. „Myslím, že trenéry máme doma dobré,“ řekl šéf českého hokeje.

Kdo by měl být novým trenérem hokejové reprezentace?

celkem hlasů: 17593

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 12. června 2015. Anketa je uzavřena.

Miloš Říha 7791
Vladimír Vůjtek 4207
někdo jiný 2434
Rostislav Vlach 1479
Josef Jandač 1115
Alois Hadamczik 567
Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze