Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jarní zápasy hokejové reprezentace bude hostit Děčín a Havlíčkův Brod

ROZTAŽENÝ. Český gólman Jakub Kovář kryje nájezd norského útočníka Patricka Thoresena. | foto: Reuters

21 2014
Děčín a Havlíčkův Brod budou na jaře hostit zápasy hokejové reprezentace. Ta se v rámci přípravy na mistrovství světa střetne na domácím ledě s Dánskem a Norskem.

Celkem šest utkání, z toho čtyři v domácím prostředí a dvě venku, sehraje národní tým  v dubnu 2014 v rámci soutěže Euro Hockey Challenge. Doma přivítá celky Dánska a Norska, venku se utká se Švýcarskem.

Dvojzápas s Dánskem se bude hrát 10. a 11. dubna v Děčíně, dva duely s Norskem 16. a 17. dubna v Havlíčkově Brodě. Obě severská mužstva budou soupeři české reprezentace rovněž v základní skupině mistrovství světa v Minsku.

Se Švýcarskem se česká reprezentace střetne 25. dubna v Neuenburgu a 27. dubna v Basileji.

"Při výběru pořadatelských míst jsme vycházeli mimo jiné z loňských zkušeností," uvedl v tiskové zprávě prezident hokejového svazu Tomáš Král. "Dvojutkání s Lotyšskem, které se hrálo v Jindřichově Hradci, ukázalo, že o mezinárodní hokej je velký zájem i mimo extraligová města. Pro fanoušky z celého regionu jsou reprezentační zápasy svátkem a dokáží při nich vytvořit skvělou atmosféru."

V Děčíně sehrála reprezentace až dosud dvě utkání: v březnu 1986 tady remizovala 2:2 s Finskem a v srpnu 1994 se při stejném skóre rozešla smírně s Německem. Místní zimní stadión má kapacitu 5 100 míst a jeho domovským klubem je HC Děčín, účastník II ligy.

V Havlíčkově Brodě, rodišti mnoha vynikajících hokejistů, se národní mužstvo představilo zatím pouze jednou - v dubnu 2008 na Vysočině porazilo tým Běloruska 7:1. Místní zimní stadión, populární Kotlina, má kapacitu 4 000 míst a jeho domovským klubem je HC Rebel Havlíčkův Brod, účastník I. ligy.

"My se již na utkání v Děčíně a Havlíčkově Brodě těšíme, věříme, že místní fanoušci českého hokeje přijdou podpořit národní tým v přípravě na mistrovství světa a společně s nimi si utkání užijí," věřila Jana Obermajerová z marketingové společnosti BPA.

Na zápasy Euro Hockey Challenge naváží ve dnech 1. až 4. května 2014 švédské Oddset Hockey Games, poslední turnaj Euro Hockey Tour, a od 9. května 2014 mistrovství světa v Bělorusku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze