Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Úkoly asistentů: Špaček a Jandač mají obránce, Kalous bude na tribuně

Sparťanský trenér Josef Jandač bude mít jako reprezentační asistent na starost obránce. | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

21 2015
Rozděl a panuj. Nový trenér hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek s asistenty Josefem Jandačem, Jiřím Kalousem a Jaroslavem Špačkem se dohodli na rozdělení kompetencí. Podle očekávání bude mít defenzivní činnost národního týmu na starosti dvojice Jandač, Špaček. Kalous pomůže Vůjtkovi s útoky a k tomu bude část utkání sledovat i z tribuny.

Vůjtek oznámil jména asistentů začátkem minulého týdne. Zopakoval, že je „kolektivní hráč“, ale konkrétní rozdělení úkolů nesdělil. Poprosil o čas, potřeboval se nejprve sejít s kolegy a poslední schůzku se Špačkem absolvoval o víkendu.

Pro agenturu ČTK se tak Vůjtek vyjádřil až nyní: „Jarda Špaček a Pepa Jandač se budou starat o obránce a Jirka Kalous mi bude pomáhat s útočníky. Navíc bude sledovat soupeře i nás z tribuny při zápase.“

Model s třineckým „špiónem“ v hledišti si česká reprezentace vyzkouší na listopadovém turnaji Karjala ve Finsku a ve Švédsku. Kalous by měl sledovat z tribuny dvě třetiny zápasů.

Fotogalerie

„Uvidíme, jak to bude vypadat na prvním turnaji. Pak to zhodnotíme a rozhodneme se, jestli nám to vyhovuje. Chtěli bychom, aby první a druhou třetinu sledoval z tribuny a o přestávce nám nosil zprávy. Ve třetí třetině by poté byl s námi na střídačce,“ přiblížil plány 68letý kouč Vůjtek.

Špaček bude pokračovat v drilování obránců a v průběhu sezony měl mít na starost „skauting“.

Bude sledovat hráče v evropských soutěží a měl by se vydat na inspekční cestu do NHL. V Plzni už totiž nebude klasickým asistentem, jak uvedl bývalý vynikající bek na klubovém webu.

„Už nebudu stát na střídačce během zápasů. Nebudu mít takovou pravomoc. Vše se vrátí do toho stavu, kdy jsem se do Plzně před třemi lety vrátil z NHL. Povedu speciální tréninky pro obránce, samozřejmě se budeme radit, konzultovat všechny problémy, budu na ledě při trénincích, ale na střídačce během zápasu se do toho klukům nebudu plést,“ řekl Špaček.

Právě Špaček jako jediný ze čtyřčlenného trenérského štábu spolupracoval i s Vladimírem Růžičkou, který pod tíhou nových svědectví v „korupční“ kauze rezignoval. Jandačovi s Kalousem lukrativní angažmá dovolily bohaté extraligové kluby - Sparta a Třinec.

Vůjtek a spol. začnou novou éru národního mužstva příští středu, kdy se v Jihlavě na přípravném kempu sejdou mladí hráči z domácí soutěže.

Autoři: ,


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze