Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová reprezentace se sešla v Rokycanech na dalším přípravném kempu

ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

25 2014
Hokejová reprezentace zahájila v Rokycanech druhý letní přípravný kemp. Trenér Vladimír Růžička otestuje třiadvacet hráčů během čtyř tréninků.

Na nich se budou snažit zvýšit své šance získat pozvánku na listopadový turnaj Karjala, který bude prvním zápasovým testem reprezentace v sezoně, která vyvrcholí mistrovstvím světa v domácím prostředí.

"Čeká nás podobný program jako v Praze, i když budeme mít o dva tréninky méně. Chceme se věnovat hře v obranném a středním pásmu, forčekingu a taktickým věcem," řekl Růžička novinářům před dnešním prvním tréninkem.

Na prvním kempu, který se konal na přelomu července a srpna, měl k dispozici pět kompletních pětek, tentokrát pozval méně hráčů. Sedmnáct hokejistů ve výběru je ale shodných. "Všichni mají šanci jet na první turnaj. Nezáleží ale na tom, jestli byli na jednom nebo dvou turnajích. Záležet bude na tom, jak budou hrát (soutěžní zápasy)," uvedl Růžička.

Reprezentační kouč se společně s asistenty rozhodl pozvat tentokrát zcela novou brankářskou trojici. Zatímco v Edenu trénovali Pavel Francouz, Libor Kašík a Tomáš Závorka, nyní to budou Dominik Furch, Šimon Hrubec a Matěj Machovský.

"Jsou to další gólmani, kteří přicházejí v úvahu a které budeme sledovat. Už dopředu jsem ale rozhodnutí, že na Karjalu pozvu Francouze, který byl na několika velkých akcích jako trojka a teď je na řadě. Pokud bude zdravý a bude mít formu, pojede určitě on," řekl Růžička.

Další pětice usiluje o post druhého brankáře, neboť kouč nepočítá s tím, že by na turnaj do Finska vzal hráče z Kontinentální ligy. Na Karjale tak nebudou Alexander Salák, Jakub Kovář ani Jakub Štěpánek.

Účastníci přípravného kempu v Rokycanech

Brankáři: Dominik Furch (Slavia Praha), Šimon Hrubec (Třinec), Matěj Machovský (Plzeň).
Obránci: Milan Doudera, Vladimír Roth (oba Třinec), Bohumil Jank, Martin Pláněk (oba Hradec Králové), Michal Kempný (Kometa Brno), Karel Kubát (Litvínov), Vojtěch Mozík (Plzeň), Ondřej Vitásek (Liberec).
Útočníci: Vojtěch Němec, Tomáš Svoboda, Hynek Zohorna (všichni Kometa Brno), Tomáš Filippi, Jakub Valský (oba Liberec), Petr Strapáč, Vladimír Svačina (oba Vítkovice), Dominik Simon, Jakub Lev (oba Plzeň), Tomáš Hyka (Mladá Boleslav), Lukáš Radil (Pardubice), Petr Holík (Zlín).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze