Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejová reprezentace už je pohromadě

16 2001
Zlín - Tvář české hokejové reprezentace dostává pomalu obrysy, v jakých se představí na přelomu dubna a května na světovém šampionátu v Německu. Ve Zlíně v pondělí zahájila i s devíti posilami z NHL závěrečné pětidenní soustředění, které vyvrcholí o víkendu dvěma zápasy s Ruskem. Německu budou čeští hokejisté obhajovat loňský titul mistrů světa z Petrohradu. "Letos odpadla příprava v Kanadě, ale prověrkou byly zápasy proti Švýcarsku a Slovensku, v nichž jsme vyzkoušeli další hráče z extraligy," pravil reprezentační kouč Josef Augusta.Jediným nováčkem je Filip Kuba
"Závěrečné soustředění zaměříme na součinnost jednotlivých formací a nácvik přesilových her, hráči ze zámoří si navíc musejí opět zvyknout na
širší kluziště," pokračoval Augusta. S výjimkou obránce Kuby jsme už všechny v národním týmu měli, nebude to pro nás nic nového," dodal.

Ve středu se k týmu připojí čtveřice finalistů Dopita, Tomajko, Tesařík a Jaroslav Hlinka, kteří po dramatické sérii dostali pět dní volna. Trenéři plánují, že ponechají do neděle pohromadě všechny pozvané a definitivní nominaci pro světový šampionát oznámí až po druhém souboji s Ruskem. Augusta vezme do
Německa sedm obránců a třináct útočníků.

"Sledujeme ještě vývoj play off v NHL, ale protože New Jersey a Pittsburgh asi postoupí, eminentně nás zajímá především duel mezi Buffalem a Philadelphií," poukázal kormidelník české reprezentace, odkud by se případné posily mohly rekrutovat.

Přátelské zápasy, především ten závěrečný v Martině, v němž český výběr podlehl Slovensku vysoko 4:8, naznačily, že největší slabinou týmu je defenzíva. A přestože mužstvo již ze zámoří posílili Kubina, Špaček, Kaberle a Kuba, další zkušený bek typu Michala Sýkory z Philadelphie nebo buffalského Šmehlíka by trenérům do jejich koncepce jistě zapadl. "Do týdne budeme mít v této otázce jasněji," dodal Augusta.

S uspokojením přijal trenér zprávu o lepšícím se svalovém zranění Roberta Reichela, jenž by měl na mistrovství světa znovu plnit funkci kapitána mužstva. "Při tréninku byl vidět šedesáti- až sedmdesátiprocentní rozdíl od okamžiku, kdy se s námi začal
připravovat," pravil Augusta. Lékař týmu Zdeněk Ziegelbauer jeho optimismus potvrdil: "Bude to v pořádku. Otok a hematom odezněly a zlepšila se i hybnost loketního kloubu. Nesmí se to však ještě přetěžovat, naplno to zatíží až v sobotním utkání v Brně."

Reprezentanti se v pondělí scházeli po skupinkách, někteří využili i autobusu, který je do města obuvi dovezl z Prahy. Jako první dorazili brankář Hnilička a Kaberle, naopak jako poslední přišel do kabiny na stadiónu vítkovický útočník Moravec.

"Je sice deset minut po páté, ale pokuty nebudou. Hlavně, že se mu v tomhle
hrozném počasí po cestě nic nestalo. Kdo by za nás příští sezónu hrál?" ptal se ironicky hlavní vedoucí výpravy František Černík, který je současně generálním manažerem vítkovického týmu.

Jediným nováčkem v celku je obránce Filip Kuba z Minnesoty, který přiletěl jako poslední ze zámořských hráčů až v sobotu, chvíli před polednem. "Jsem moc rád, že si na mě trenéři vzpomněli, a s odpovědí jsem neváhal ani vteřinu. Vždyť dosud
jsem mistrovství světa sledoval jen v televizi. Týden jsem teď nehrál, ale snad se brzy dostanu do tempa a zvyknu si na větší kluziště i na přihrávky přes červenou čáru," uvažoval někdejší hráč Vítkovic.

Český tým absolvoval první trénink ve Zlíně, který sledovalo v hledišti zhruba pět desítek diváků, v tomto složení:
Hnilička, Salfický, Hudáček - Kubina, Špaček, Kuba, Kaberle, Richter, Martínek, Pilař, Nikolov - Dvořák, Reichel, Ručinský - Výborný, V. Nedorost, Hübl - Moravec, Patera, Martin Procházka - Ujčík, Čajánek, Vlasák.

Radek Dvořák (vpravo) z New York Rangers a Martin Ručínský z Montreal Canadiens si chystají výstroj před tréninkem na srazu české hokejové reprezentace, který se konal 16. dubna ve Zlíně.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze