Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová reprezentace už je v Prostějově

14 2003
Prostějov - Hokejoví repezentanti se trochu ve stínu extraligového finále chystají na šampionát. Po návratu ze dvou přípravných zápasů ve Švýcarsku se sešli v pondělí v Prostějově. Tam je čeká týdenní soustředění a středeční utkání se Slovenskem. Po něm se tým přesune do Trenčína ke čtvrteční odvetě. První trénink na prostějovském zimním stadionu absolvovali reprezentanti odpoledne. Kouč Slavomír Lener má k dispozici 29 hráčů. "Z NHL jsou v Prostějově zatím Hlaváč, Straka, Výborný, Modrý, Špaček, Bednář, Vokoun, Vašíček a Vrbata. Trnka má dorazit až zítra," vyjmenoval trenér.

Ze zámořských posil chce Lener v Prostějově proti Slovensku vyzkoušet Hlaváče, Straku, Výborného, Špačka, Modrého a Bednáře. "Ve čtvrtek na Slovensku potom nastoupí Vašíček, Vrbata, Vokoun a znovu Bednář. V Prostějově by měl chytat Bříza, v Trenčíně Vokoun," doplnil Lener.

Trnka se podle něho ukáže až ve dvou zápasech proti Rusku, které se hrají 20. dubna v Českých Budějovicích a 22. dubna v Petrohradu.

Kolem startu útočníka Petra Nedvěda, kterému nechce vedení světového hokeje povolit start na MS, protože reprezentoval Kanadu, se podle Lenera nic nového neděje. "Zatím je nové bohužel jen to, že máme opět jeden den ztrátu. Odeslali jsme tři nebo čtyři různé odvolací dopisy a pan Gut jedná s panem Faselem. Nedvěd čeká zatím v New Yorku, včera trénoval, udržuje se v kondici," řekl Lener.

V Prostějově jsou na reprezentačním soustředění brankáři Vokoun, Bříza, Trvaj, obránci Špaček, Modrý, Dobroň, Čech, Hlavačka, Richter, Tesařík, Barinka, Blaťák a útočníci Výborný, Straka, Hlaváč, Michálek, Broš, Balaštík, Tenkrát, Kucharčík, Hlinka, Bednář, Marek, Pletka, Vrbata, Vašíček, Kotrla, Burger a Hudler.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze