Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová reprezentace zaujala. Rád jsem se díval, říká Augusta

Josef Augusta - Josef Augusta. | foto: Profimedia.cz

10 2008
Nesledovali jste utkání českých hokejistů na Karjala Cupu? Přišli jste o kvalitní podívanou. Reprezentace pod vedením Vladimíra Růžičky odehrála tři povedené duely, ani jednou neprohrála v základní hrací době. "Rád jsem se na ty zápasy díval," říká Josef Augusta.

Zkušený trenér, který Česko dovedl ke dvěma zlatům na mistrovství svět, si u televize vychutnal všechna utkání. Jak je pro iDNES.cz hodnotí?

"Skončili jsme druzí, s vítězem jsme hráli velice dobrou partii, skvělý zápas jsme odehráli se Švédskem, které jsme přehráli 4:1, a solidní výkon jsme podali i proti Finsku, kde jsme dokázali v závěru vyrovnat.

Z pohledu českého týmu to byl sympatický výkon. Rád jsem se na ty zápasy díval.

Vláďa Růžička, který se k týmu po třech letech vrátil, je zkušený trenér, který má hodně za sebou. Myslím si, že je vyznavačem klasické české školy.

Vše o Karjala Cupu

- zpravodajství
- tabulka
- program
- český tým
- soupeři

Ve hře jsem viděl hodně takovýchto českých prvků: dobrá obrana, rychlý protiútok, hra postavená na brankářích. Oba gólmani byli skvělí: jak Mensator proti Finům, tak Kopřiva v obou zápasech byli naší oporou. Ale na tom jsme vždycky stavěli.

Kopřivu jsem viděl už loni v přípravných zápasech proti Bělorusku před mistrovstvím světa a už tam ukázal své kvality. Mensator se také v úvodu minulé sezony v týmu objevil, ale pak už ne. Nevím proč. Oba ukázali, že zase máme brankáře, kteří na ty Hašky, Čechmánky a Hniličky můžou navázat.

Trochu se nám nedařil rychlý protiútok, chyběli hráči, kteří by koncovku ještě lépe sehráli. Hlavní ale bylo, že hráči přistoupili k utkáním s chutí, hráli hokej, který jim je povahově vlastní. Bylo na nich vidět, že v sobě mají týmového ducha. Mluvil jsem s více lidmi a hokej se jim líbil.

V obraně podle mě dominoval Rachůnek, který odehrál dobrý turnaj. Ale ani ostatní beci se neztratili. Ani třeba Krstev a Němec. Rachůnek ale vyčníval.

Útoky byly vyrovnané. Proti Švédům se dařilo Čajánkovi, ale v mezinárodním hokeji se neztratili ani hráči z české ligy. Ať to byl Kumstát, Nedorost, Skuhravý. Chyběli hráči ze Slavie.

Tahouny byli Čajánek, Vašíček, pro tým to jsou nepostradatelní hráči. Škoda, že se Markovi nedařilo víc střelecky, jinak mezi top hráče patřil. Líbil se mi i Čermák. Dvakrát jsem zmínil Čajánka, který se do reprezentace vrátil. Petr byl vždycky týmový hráč do nepohody, má zkušenosti. A to je obrovský přínos.

Ukázalo se, že turnaje Euro Hockey Tour - a vlastně jakékoli mezinárodní měření sil - mají velký význam, hráče obohacují. Vzpomínám, jak vždycky někdo vypustil, že tyto turnaje nemají cenu. To byly takové výstřely do tmy. Ale už se nemyslelo na to, že pokud je nebudeme chtít hrát my, rádi je místo nás vezmou třeba Slováci.

Zájem diváků o mezinárodní hokej je. Vždyť i teď ve Finsku byla hala o víkendu plná. Ono také hodně záleží na tom, jak domácí mužstvo hraje. Samozřejmě: když národní tým nemá výsledky, lidi nechodí. A naopak. Takový výkon, jaký jsme ve Finsku podali, musí fanoušky přilákat."

Jak hodnotíte výkon české reprezentace na Karjala Cupu?

celkem hlasů: 1802

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 13. listopadu 2008. Anketa je uzavřena.

Paráda, hra českého týmu se mi líbila 1213
Solidní výkon, ale škoda, že jsme turnaj nevyhráli 508
Turnaje Euro Hockey Tour nesleduju, zajímá mě jen mistrovství světa 81
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze