Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová síň slávy by měla být příští rok přístupnější

Hokejová síň slávy. Aleš Hušák a René Fassel | foto:  Michal Sváček, MAFRA

7 2008
Za sklem je tu dávný zápasový svetr národního mužstva prokousaný od molů či hokejka slavného brankáře Bóži Modrého. Historie českého hokeje ztělesněná v předmětech. Jeho Síň slávy.

Je však malá v porovnání se světovými. "Tady to je nejvýš dvakrát patnáct minut prohlídky," posteskne si Augustin Bubník, mistr světa 1949, který je tu průvodcem. Vykládá historii hokeje v místnosti, do níž se dostanou jen návštěvníci luxusních míst O2 Areny či fanoušci, kteří si objednají prohlídku haly.

A právě tohle jsou největší minusy Síně slávy, kam bylo v úterý uvedeno 41 českých legend. Minusy, které by snad brzy mohly zmizet.

Síň slávy by se totiž měla přesunout a rozrůst. "Je to věc, na které už se pracuje, pověřil jsem nějaké lidi, aby začali zkoumat možnosti," uvedl šéf hokejového svazu Tomáš Král.

Ani jemu se současná síň úplně nezamlouvá. "Mám jinou představu, o daleko větší Síni slávy, v podstatě denně otevřené i s nějakým programem, tak jako jsou třeba v Kanadě nebo USA. Samozřejmě v přiměřené formě."

Pravda, myšlenka na vylepšení "hokejového muzea", kde by mohli rejdit i caparti, není nová. Jako dárek k oslavám 100. výročí českého hokeje ji plánovalo už předchozí vedení. Jenže svaz se ocitl ve velkých finančních problémech. Ty by už nyní měly být vyřešeny, a tak by stoletý český hokej snad mohl dostat konečně opravdovou výstavní síň. "Jedna varianta je, že by mohla být dál v O2 Areně, ale na jiných místech," řekl Král.

A taky rozsáhlejší. "Už jsme i vydražili na aukcích některé předměty, jako jsou historické medaile. Začali jsme na tom pracovat, ale měli jsme hektické časy. Budeme se tomu věnovat víc," prohlásil Král.

Jako právník není zvyklý věci odkládat. "Jsme na začátku, může se objevit řada komplikací, místo taky není přesně dané. Ale chtěl bych, aby od zahájení příští sezony běžela Síň slávy v jiných relacích."Najdete na iDNES.czmobilní verze