Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Budějovice mají nové partnery

22 2004
České Budějovice - HC České Budějovice nově spoluvlastní čtyři fyzické a právní osoby. Jsou to Jaroslav David, František Lošek, jeho syn Michal Lošek a občanské sdružení HC České Budějovice. Při mimořádné valné hromadě koncem září letošního roku dostalo vedení klubu volnou ruku při hledání nového strategického partnera.

Čekalo se, že se pozmění vlastníci klubu. Přicházejí ti, kteří s českobudějovickým hokejem žijí a patří k němu.

Chodili spolu do školy
Michal Lošek je ve 44 letech vysokoškolsky vzdělaný ekonom a zkušený manažer. Pracoval 12 let u zahraniční kosmetické firmy na postu ředitele. Po léta působil i v cizině, například v Asii. Jako bývalý českobudějovický hokejista upřednostnil vzdělání. Ve Slavii Praha hrál I. národní ligu mimo jiné vedle Jaroslava Davida a Jaroslava Pařízka.

Byl i dvakrát nejlepším střelcem soutěže. „A Jaroslav Pařízek byl vždy nejlepším nahrávačem,“ vzpomínal rád Michal Lošek.

V současnosti se věnuje poradenské činnosti a jednou z jeho aktivit je i českobudějovický hokej.

Navýšili jmění
Aby mohli předstoupit jako noví spoluvlastníci klubu, museli do něj vložit finanční prostředky.

Zmíněná mimořádná valná hromada mimo jiné tehdy konstatovala, že hospodaření klubu je v záporných číslech, a proto nemůže vzniknout akciová společnost. „Rozpočet klubu je v současnosti 45 milionů korun,“ řekl František Lošek. Společně ho noví vlastníci vstupem navýšili o 15,6 milionu.

Podíl na řízení klubu
Občanské sdružení HC České Budějovice, které bylo stoprocentním vlastníkem klubu, nyní má 33 procent vlivu. Noví společníci mají stejný podíl, každý 22,33 procenta.
Viceprezident Milan Tripes upozornil, že úpravy struktury klubu nebudou platit hned, ale potrvají několik měsíců. Postup je standardní.

Za klíčové považují noví šéfové získání hlavního reklamního partnera se schopností pokrýt nejméně 15 až 20 procent rozpočtu.

„Dosud to nejvíce bylo necelých pět procent,“ řekl o nejsilnějším reklamním partnerovi klubu jeho prezident. Silný sponzor se hledá. Jedná se, ale žádné jméno nepadlo.

Peníze už nechybí
Jaroslav David řekl, že klub měl finanční prostředky do konce roku. Od ledna do dubna 2005 pokryje rozpočet vstup trojice spoluvlastníků. Znamená to mimo jiné, že hráči se mohou soustředit jen a jen na to, aby klubu vrátili extraligu.

Včera se to všichni hokejisté A mužstva prostřednictvím generálního manažera klubu Františka Jouna dozvěděli. Funguje dozorčí rada.

Neplánují se žádné změny v personálním obsazení klubu. A nevylučuje se účast města na jeho chodu. Prezident David řekl, že bude znovu nabídnuta v lednu 2005. HC České Budějovice je na dalším začátku své existence.

Najdete na iDNES.czmobilní verze