Znojmo padlo v Salcburku, rakouskému celku chybí k titulu jediná výhra

Momentka z duelu Znojma (červenočerná) a Salcburku | foto: Marie Stránská, MAFRA

10 2016
Znojemským hokejistům se vidina premiérového titulu v lize EBEL vzdaluje. Ve finále se Salcburkem prohráli podruhé v řadě a v sérii ztrácí 2:3 na zápasy. Na rakouském ledě v neděli padli poměrem 2:4, další utkání se hraje v úterý ve Znojmě.

Stejně jako v pátek nevyšel Znojmu vstup do zápasu, v rozmezí čtrnácti sekund úvodní třetiny inkasovalo dva rychlé góly. O tři minuty později Šulák tečovanou střelu při přesilovce snížil. Šanci na vyrovnání v úvodu druhé třetiny Tomas nevyužil.

Ve 43. minutě už Znojmo prohrávalo s obhájcem titulu 1:4 a zmohlo se už pouze na zkorigování výsledku Podešvovým gólem. Salcburk v závěru utkání nedal soupeři šanci na zvrat. Po skončení zápasu se ještě strhla hromadná bitka.

EBEL liga, finále play-off

5. zápas: Salcburk - Znojmo 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
10. a 26. Sterling, 9. Latusa, 43. Aquino - 13. Šulák, 46. Podešva (Číp, Stehlík). Stav série: 3:2.

Gross dovedl podruhé hokejisty Wolfsburgu do finále

Bývalý český hokejista Pavel Gross bude podruhé bojovat s Wolfsburgem o titul v německé lize DEL. Svěřenci sedmačtyřicetiletého kouče dnes zvítězili v Norimberku 2:1 a semifinálovou sérii vyhráli 4:2. Jejich posledním soupeřem v play off bude vítěz základní části Mnichov, který se do finále dostal poprvé v historii.

Wolfsburg už jednou boje o titul okusil. Před pěti lety v první sezoně pod Grossem v roli hlavního trenéra nestačil ve finále na Eisbären Berlín. Gross považuje Mnichov za favorita. „Je to nejlepší mužstvo v lize. Ale připravíme se na ně,“ řekl rodák z Ústí nad Labem, který po angažmá v pražské Spartě hrával v Německu za Freiburg, Mannheim a Berlín Capitals.

Vyřazení Norimberku dnes nezabránil ani gól bývalé hvězdy NHL Danyho Heatleyho. Kanadský olympijský vítěz z Vancouveru a bývalý dvojnásobný mistr světa strávil první sezonu v rodném Německu poté, co mu loni vypršela v NHL roční smlouva s Anaheimem.