Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Kladno v Mostě zabralo, ale bojovat musí i mimo led

Momentka z utkání Kladno - Jihlava | foto:  František Vlček, MAFRA

17 2015
Hokejové Kladno v roli favorita první ligy? Taková prognóza se v úvodu soutěže příliš nenaplňuje, i když Rytíři ve středu uhájili v Mostě vítězství 5:4. K tomu se navíc přidávají ještě mimosportovní problémy. Město Kladno chce totiž provést hloubkovou kontrolu hospodaření hokejového klubu kvůli nesrovnalostem ve fakturách.

Městu patří 30 procent klubu, 70 procent vlastní hokejista Jaromír Jágr. Tiskový mluvčí hokejového klubu Vít Heral ČTK řekl, že město má jako minoritní vlastník na kontrolu právo. „Trváme na tom, že jsme se ničeho špatného nedopustili,“ podotkl Heral.

„Chceme, aby byla udělána hloubková kontrola. Pokud by pak byl potřeba udělat audit, uděláme audit,“ reaguje kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Kladenští zastupitelé v červnu schválili pozastavení milionových dotací pro hokejový klub. „Je to nepříjemná situace a pro klub kritický výpadek v rozpočtu, který může už příští měsíc ohrozit chod našich mládežnických oddílů,“ varuje Heral. Podle něj je v této situaci komplikované sestavit kádr, který má bojovat o postup do extraligy.

Důvodem sporů byla i faktura na více než 11 milionů korun pro společnost majitele klubu Jaromíra Jágra. Klub přitom podle platné smlouvy s městem nesmí platit peníze společnostem, které jsou personálně nebo finančně propojeny s klubem. Při kontrole byla ale objevena faktura společnosti Jágr Team, která patří Jágrově rodině.

Město přispívá na provoz hokejového stadionu zhruba 15 miliony korun ročně a dalších přibližně sedm milionů dává na mládež. V rozpočtové rezervě má také osm milionů korun na podporu prvoligového A-týmu, což je pravděpodobně v rozporu s pravidly Evropské unie.

Podle nich by z veřejných peněz neměly být podporovány profesionální kluby, které obchodují s hráči na evropské úrovni.

I na této frontě čeká Rytíře nelehký boj.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze