Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Platba pro Jágr Team i další nesrovnalosti. Kladno má zastavené dotace

Radost hokejistů Kladna. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

17 2015
Hokejové Kladno má zastaven přísun milionů od města. Zastupitelé se tak rozhodli po účetní kontrole v týmu. Jedním z důvodů je i faktura na více než 11 milionů korun pro společnost Jágr Team, což je v rozporu se smlouvou mezi městem a klubem.

Klub podle ní nesmí platit peníze společnostem, které jsou s týmem personálně nebo finančně propojeny. Jaromíru Jágrovi patří 70 procent kladenského klubu. Podíl města je 30 procent.

Město na provoz hokejového klubu v Kladně přispívá ročně jednak příspěvkem na provoz stadionu, který činí zhruba 18 milionů korun ročně. Dalšími zhruba sedmi miliony přispívá na mládež.

Mezi nesrovnalostmi, které Kladno objevilo ve vyúčtování dotací, byla i Společenská smlouva firmy Hokej Kladno. Zatímco zastupitelstvo schválilo, že má valná hromada rozhodovat 90 procenty hlasů, podle smlouvy, která je založena v obchodním rejstříku, to je dvoutřetinovou většinou, což by mohlo ohrozit zájmy města, které by ztratilo možnost účinně hlasovat.

Jágr starší: Mrzí mě, že jsem do toho Jardu uvrtal

Jaromír Jágr starší
Předali jsme vzkazy čtenářů iDNES.zc Jaromíru Jágrovi.

O reakci bývalého šéfa klubu a otce současného majitele čtěte ZDE

Kontrola objevila i další problémové faktury a naopak nenašla doklady o činnosti kontrolní rady.

„Na základě těchto zjištění jsem byl nucen zastavit tok peněz do společnosti Hokej Kladno,“ řekl na dnešním jednání zastupitelstva náměstek kladenského primátora Přemysl Mužík. Zastupitelé podle něj mohou rozhodnout i tom, že by klub vracel dotace.

Zastupitelé dnes také odsouhlasili, že na funkci jednatele klubu bude navržen Pavel Patera, který by tak nahradil Otakara Černého. Ten ve funkci skončil už loni na podzim. „Faktura od společnosti Jagr Team byla předložena v době, kdy já už jsem ve funkci nebyl. Mělo si to ohlídat město,“ řekl novinářům.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze