Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr vyjednal s Kladnem dotaci. Miliony však půjdou jen na mládež

Jaromír Jágr | foto:  Petr Topič, MAFRA

27 2014
Většinový majitel hokejových Rytířů Jaromír Jágr se projevil jako chytrý obchodník. S vedením kladenské radnice dohodl podmínky nové spolupráce, díky které mu zůstane sedmdesátiprocentní podíl a zároveň navzdory sestupu z extraligy přiteče do klubu městská dotace v původně stanovené výši.

Jediný rozdíl spočívá v tom, že město nepošle diskutovaných 5,6 milionu pro účely dospělého týmu, ale přičte je k dotaci na mládež. Oddíly si dohromady rozdělí 12,6 milionu, zatímco původně měly vyinkasovat jen sedm milionů.

„Dohodli jsme se na variantě, která je schůdná pro obě strany,“ řekl kladenský primátor Dan Jiránek. Město vlastní třicet procent klubu, dohodu ještě musí stvrdit zastupitelstvo, které se sejde 9. září.

Kladenský klub tím sice přijde o nezanedbatelnou částku pro prvoligový tým, ale už pracuje na způsobu, jak v rozpočtu profesionálů zacelit díru.

„Mládežnický hokej kromě města finančně podporují i komerční subjekty. Budeme s nimi jednat, zda bychom část jejich prostředků mohli použít na provoz A týmu,“ řekl pro MF DNES tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Městské peníze určené mládežnickému hokeji by klubu mohly pomoci k získání prestižního statutu Akademie Českého svazu ledního hokeje, o který Rytíři dlouho usilují. Už tři roky u každé věkové kategorie pracují profesionální trenéři, od září klub ve spolupráci se 12. základní školou obnovuje provoz sportovních tříd.

Radnice dohromady pošle klubu na sezonu přibližně 30 milionů, protože dalšími 18 miliony dotuje provoz zimního stadionu.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze