Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové Litoměřice a poslední křížová výprava: play-off je znovu tabu

Momentka z prvoligového utkání mezi Litoměřicemi a Hradcem Králové. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

18 2013
Hokejový Stadion Litoměřice a prvoligové play-off, to neladí. Ani třetí pokus nevyšel. A klub teď čeká boj o existenci. Sehnat peníze na příští ročník prý bude těžší než udělat play-off. Navzdory spolupráci se Spartou a Lvem.

Litoměřičtí hokejoví Kališníci zase dopadli mizerně jako husité. Nejdřív z nich šel strach, pak je soupeři rozprášili. Mohutný finiš už jejich křížovou výpravu za play off nezlomil; od soboty je to tabu.

Do třetice všeho zlého, Stadion Litoměřice se opět neprosmýkl mezi vyvolené. Nejdřív o gól, loni o bod, teď o víc. Porážka v derby s Ústeckými Lvy 3:6 vzala naději, ale ani výhra by nestačila. Kolo před koncem 1. ligy by konkurenti měli i tak nedostižný náskok.

"Play-off jsme ztratili útlumem v prostředku soutěže. Teď jsme se vrátili do hry, ale jen teoreticky. Těžko by si to Hradec nebo Benátky nechaly utéct, to by byla velká náhoda," smířil se trenér a sportovní manažer Daniel Tvrzník.

Nástup nového trenéra Josefa Řeháčka, který doplnil Tvrzníka s Vrzalem, přišel pozdě. Pět výher v řadě bylo unikátních, ale nakonec znamenají "jen" bezproblémovou záchranu. "Máme dostatečný náskok, můžeme spodní skupinu v klidu dohrát a vyzkoušet další mladé," plánuje manažer. Ale není to nic, co by ho těšilo. Play-off je pro Litoměřice snad zakleté.

"Zřejmě budeme sezonu hodnotit jako nepovedou. Přitom letos jsme měli zatím nejvyšší ambice. Jenže po úspěšném začátku jsme asi měli velké oči." Tvrzník žádá po velké obměně kádru čas. "Pokud by většina mančaftu zůstala, půjde nahoru. Tým je strašně mladý, perspektivní. Muselo si to sednout," tvrdí.

Klub se pyšní skvělými návštěvami, sobotní derby v Kalich Areně se sousedním Ústím vyprodalo 1 740 fanoušků. Co nepostup do play-off znamená? "Věřím, že budoucnost klubu je odvislá od trošku jiných věcí než od toho, jestli nám o pár bodů uteče play-off." Ty "trošku jiné věci" jsou o dost zásadnější než branky, body a vteřiny na ledě.

"Shánět peníze na hokej v Litoměřicích je strašně těžké. Nemůžeme si vyskakovat. Máme jeden z nejhorších rozpočtů v 1. lize, o to víc chceme kousat hokejově. Což bohužel letos nevyšlo," mrzí Tvrzníka. Ještě víc však, že jako každoročně přichází nejistota. Podaří se sehnat peníze na novou sezonu? Tohle je na malém městě krutý evergreen.

"Finance, to je tady velký otazník. Věřím, že jsme schopni rozpočet poskládat, abychom 1. ligu hráli dál a na minimálně stejné úrovni. Vedení už něco pokryté má, velká část ještě chybí. Sehnat dostatek peněz, to bude ještě těžší práce, než se probít do play-off." Sázka na mladé, toť logický směr provinčního klubu. "Kluci chtějí trénovat, pracovat, fyzicky jsme velmi dobře připravení," míní Tvrzník.

Litoměřice, jimž šéfuje generální manažer a brankář Petr Přikryl, letos premiérově spolupracovaly s extraligovou Spartou i Lvem Praha z KHL. Analýza vzájemné (ne)spokojenosti proběhne po sezoně.

"Řekneme si, co bylo dobře, a co špatně. Klub to každopádně nakoplo trošku jiným směrem, byl to impulz. Hokejově to přineslo klady. Vybudovali jsme slušný mančaft s minimálním rozpočtem," kvituje Tvrzník, že se ulevilo ekonomice. "Spolupráce se Spartou a Lvem nám pomohla i marketingově. V pár věcech třeba tolik ne, něco jsme nemohli ovlivnit. Ale je jasné, že z toho nemůžeme těžit jen my, musí i Sparta. Věřím, že má smysl v tom pokračovat."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze