Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové mistrovství zažilo nechutnou pranici. Zapojil se i kouč Němců Krupp

Potyčka u německé střídačky, do které se zapojil i domácí kouč Uwe Krupp (uprostřed nahoře) | foto: www.youtube.com

21 2010
Dvanáct a půl tisíce fanoušků bylo v extázi, Německo se poprvé od roku 1953 dostalo do semifinále světového šampionátu. Bouřlivé oslavy ale narušil nevídaný incident, který se po závěrečné siréně odehrál před domácí střídačkou.

Zaplněná SAP aréna v Mannheimu začala oslavovat, všichni si mysleli, že je po zápase. Pořadatelé už položili na led dokonce červený koberec...

Předčasně. Zbývala odehrát ještě poslední vteřina čtvrtfinálového duelu se Švýcarskem, v němž Němci vedli těsně 1:0.

I když už šlo víceméně jen o formalitu, sudí nařídili zápas dohrát. Vhazovalo se v obranném pásmu domácích a Švýcarům nezbývalo, než se pokusit o střelu přímo z buly.

Nepovedlo se. Zazněla siréna a tribuny začaly jásat nanovo. Jenže opět předčasně, na ledě se totiž spustila hromadná bitka. Švýcarský obránce Helbling tahal za kšandy svého klečícího protivníka, když na něj z německé střídačky začali dotírat členové realizačního týmu.

V těch chvílích šel rozum stranou a veškeré jednání ovládly emoce. Helbling se neudržel a natáhl se po jednom z mužů na střídačce. Kdyby věděl, co bude následovat, asi by to nikdy neudělal...

V mžiku se na něj sesypalo snad pět hráčů Německa, zapojil se i trenér Uwe Krupp. Než stačili dorazit na pomoc Švýcaři, crčela z Helblingovy hlavy krev... "Jenom si chtěli vylít svou frustraci," konstatoval po zápase německý útočník Daniel Kreutzer.

Kanadský kouč Švýcarska Sean Simpson ale poznamenal: "Možná by se v Evropě měl změnit styl rozhodování. Nebylo by od věci zavést zámořský model, kde podobné momenty mají přesná pravidla a hráči si to mezi sebou rozdají jeden na jednoho. Potom by nehrozily takové nechutnosti."

Podívejte se na celý incident (začíná v čase 3:25)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze