Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejové mladíky čekají Američané

18 2001
Lahti - Velkým zklamáním byl pro trenéry juniorské reprezentace výkon jejich svěřenců v posledním zápase skupiny B mistrovství světa hráčů do 18 let proti Německu. Čeští mladíci nečekaně prohráli 1:3 a ve čtvrtfinále se tak místo s přijatelným Švýcarskem musí poprat se silnými Američany, kteří ve skupině A skončili druzí.

Prohra s papírově slabším soupeřem překazila plány trenérům, kteří počítali s větším prostorem na odpočinek. Takhle jejich svěřenci zahájí svůj čtvrtfinálový duel až večer v 19:00 SELČ, takže po případném úspěchu by měli jen osmnáct hodin času na odpočinek před semifinále. Na vítěze utkání mezi ČR a USA čeká favorizované Rusko.

Trenér Jiří Kalous prohlásil, že jeho svěřenci už nemohou kalkulovat. "Jestliže chceme  uspět, musíme naopak porazit kohokoli. V základní skupině se navíc potvrdilo trápení se soupeři méně zvučných jmen. Vždyť jsme vlastně po dvou třetinách vedli nad Nory jen 2:1 a s Němci dokonce prohráli," připomněl Kalous. "Z tohoto pohledu si nemůžeme ani vybírat soupeře pro čtvrtfinále a říkat, kdo nám více vyhovuje. Stejně se vše teprve ukáže," dodal český kouč.

Trenér si před odjezdem na šampionát stanovil postupné cíle a první z nich, tedy postup do čtvrtfinále, jeho svěřenci splnili. "To, jakým způsobem jsme jej dosáhli, je věc jiná. Němci vlastně nepřekvapili jen nás, ale i Švédy, na úkor kterých dokonce ze skupiny postoupili," konstatoval Kalous.

Mladí Američané, kteří zatím na MS podlehli jen jednomu z favoritů, domácímu Finsku, praktikují důrazný a agresívní hokej. "Soupeř je srovnatelný se Švédy a Finy a je v duelu s námi vzhledem k postavení ve skupinách favoritem," přiznal Kalous.

Předpokládaná sestava ČR: Kopřiva - Punčochář, Chmelíř, Souček, Holub, Platil, Toms - Bakrlík, Michálek, Novotný - Micka, Plíhal, Řehoř - Kanko, Domin, Novák.

Čtvrteční program MS:
Čtvrtfinále (Lahti):
15:30 Německo - Švýcarsko
19:00 USA - ČR
skupina o udržení (Heinola):
15:30 Norsko - Slovensko
19:00 Švédsko - Ukrajina.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze