Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potíže s prodejem lístků mě mrzí, říká šéfka organizátorů MS v hokeji

S MASKOTY. Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru hokejového MS 2015 v Česku. pózuje s maskoty šampionátu Bobem a Bobkem. | foto: ČSLH

6 2014
Je jednou z dam, na níž se od úterního rána kvůli prodeji vstupenek snáší hněv hokejových fanoušků v Česku. Markéta Štěrbová je generální sekretářkou organizačního výboru hokejového MS 2015 v Praze a Ostravě. Ve čtvrtek odpovídala čtenářům iDNES.cz. „Moc mě mrzí případ každého nespokojeného fanouška,“ napsala.

Organizátoři spustili v úterý v 8 hodin prodej lístků na domácí šampionát, vstupenky na zápasy českého národního týmu v základní skupině byly rozebrány do pěti hodin.

Nápor fanoušků však nevydržely terminály Sazky, chvíli nefungoval ani internetový prodej a někteří lidé se nedočkali vytoužené vstupenky ani u pokladen O2 areny a ČEZ Arény. O den později už se objevily první inzeráty překupníků.

Veřejnost se zlobí, což bylo patrné i dotazů čtenářů iDNES.cz. Pořadatelům hokejového mistrovství světa to všechno dělá starosti. A kazí jim to radost z obrovského zájmu o domácí šampionát.

Šéfka organizátorů se snažila skoro celou hodinu trpělivě odpovídat. Ačkoliv poslední dobou kvůli práci skoro ani nespí a vytížená bude až do května příštího roku. „Moc se těším, že si domácí MS 2015 všichni užijete tak, jak se snažíme připravit. Organizační výbor dělá maximum,“ rozloučila se.

On-line rozhovor s Markétou Štěrbovou

Předtím čelila dotazům hlavně na problémový prodej vstupenek. „Bohužel na to nemohu říct nic jiného, že je mi to strašně líto a nepřála jsem si to. Vyvinuli jsme maximální úsilí, abychom upozornili na možná úskalí. Přesto se to nepovedlo,“´uvedla Štěrbová.

Sazka ujišťovala organizační výbor i veřejnost, že zátěžové testy proběhly v pořádku a kolaps nehrozí. „Prodej lístků přes společnost Sazka byl uzavřen v době, kdy jsme jako pořadatel MS museli uzavřít smlouvu, jedinou možností. V O2 areně nikdo jiný prodávat lístky nemohl. My jsme si tedy vybírat také nemohli,“ vysvětlila.

Nespokojené zájemce také upozornila na to, že je rozdíl mezi skutečnou a prodejní kapacitou obou arén. Pražská O2 arena má prodejní kapacitu 13 621 diváků a ostravská ČEZ Aréna 6 123. „Musíme televizní štábům a novinářům z celého světa poskytnout prostor k práci.“

Fotogalerie

Velkým tématem byli rovněž překupníci. Štěrbová zopakovala, že organizátoři hokejového MS mohou v extrémním případě vstupenku zablokovat. „Nejpřísnějším postihem pro překupníky je od nich lístky prostě nekupovat,“ myslí si.

Vzhledem k zvyklostem hokejového prostředí o losování vstupenek či o prodeji lístků na jméno organizační výbor neuvažoval.

Ve čtvrtek v noci se do prodeje na chvíli vrátily lístky z nezaplacených rezervací, ale české zápasy byly znovu rychle rozebrány. „Šance získat vstupenky je průběžná, organizátoři budou veřejnost informovat. Úplně poslední možnost však bude až v den zápasu,“ navnadila Štěrbová hokejové příznivce v Česku.Najdete na iDNES.czmobilní verze