Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ostravskou halu kontrolovalo kvůli mistrovství 62 inspektorů

Generální sekretář mezinárodní hokejové federace Horst Lichtner v ostravské ČEZ Aréně | foto: ČTK

28 2014
Prozatím největší inspekci před květnovým mistrovstvím světa v hokeji má za sebou ostravská ČEZ Aréna i celé město. Do Ostravy dorazilo 62 inspektorů z IIHF (Mezinárodní hokejová federace) a vedl je generální sekretář federace Horst Lichtner.

„Jestli jsme zaregistrovali nějaké nedostatky nebo problémy? Na vyhodnocení ještě pracujeme, ale vždycky je to tak pět stran se dvěma stovkami úkolů,“ konstatoval Horst Lichtner.

„Přesto je vidět, že na ostravské části mistrovství pracuje profesionální organizační výbor, celý štáb pracuje zodpovědně. Můžu říct, že zásadní problém teď nevidím,“ hodnotil generální sekretář IIHF přípravy Ostravy.

Lichtner zejména ocenil modernizaci haly, ve které se budou zápasy šampionátu odehrávat. „Od roku 2004, kdy tu byl šampionát posledně, přibyla tréninková hala, modernější jsou tribuny, sedačky, technologické zázemí. Tyhle investice vidím jako přínosné,“ konstatoval Horst Lichtner, který se v pátek se svým štábem přesunul do Prahy, která je dalším pořadatelským městem šampionátu.

„A samozřejmě jsme v Ostravě nebyli naposledy. Inspekce teď budou častější. Přijedeme v listopadu, v lednu a také v březnu. Věřím, že pro všechny naše požadavky, a že jich není málo, najdeme uspokojivá řešení.“

Lichnera ve čtvrtek provázel generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban a byl na Ostravu pyšný. „Když nám bylo mistrovství v roce 2010 přiděleno, zvažovali jsme, že se o něj podělíme se Slovenskem. Ale Ostrava a Moravskoslezský kraj vytvořily podmínky, které nešlo odmítnout,“ řekl Urban.Najdete na iDNES.czmobilní verze