Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lístky na české zápasy hokejového MS 2015 zmizely, ale prodej selhával

4 2014
Problémy a komplikace provázely prodej vstupenek na hokejové mistrovství světa 2015, které v květnu pořádají Praha a Ostrava. Internetový systém nestíhal, dlouhou dobu nefungovaly terminály Sazky. I někteří fanoušci, kteří čekali ve frontě u hal, odcházeli nespokojení. Prodej se rozběhl ráno v osm hodin. Vstupenky na české zápasy byly po pěti hodinách rozebrány.

První fanoušek, poučený ze špatné zkušenosti z internetového prodeje lístků na fotbal, postával před ostravskou ČEZ Arénou už od půlnoci. Osm hodin čekal na zahájení prodeje, po dalších třiceti minutách odcházel spokojený. Vytouženého zboží se dočkal, utratil kolem 30 tisíc. I před pražskou O2 arenou se fotili ti šťastnější, kteří pózovali se zakoupenými lístky.

Ale další nadávali. Prodej komplikovala pomalá obsluha i složitý systém. Jeden z fanoušků, který stál ve frontě už od pondělí od 23:30, chtěl lístky na zápas Česko vs. Kanada do spodních pater, ovšem když se dostal na řadu, systém spadl a po obnovení už zbyly vstupenky pouze nahoru. „Budu si muset vzít dalekohled,“ zlobil se. (další příběhy fanoušků si přečtěte ZDE)

Fronty u obou hal postupovaly hodně pomalu. Hrozilo, že na spoustu lidí ve frontě se nedostane. A smůlu mělo také dost fanoušků čekajících u internetu, někteří z nich už se vnitřně smiřují s tím, že v hale při mistrovství nebudou.

„Hodinu po zahájení prodeje můžeme říct, že na šampionát je zarezervováno 68 282 balíčků vstupenek plus navíc je zaplaceno 4361 balíčků vstupenek,“ řekla generální sekretářka organizačního výboru turnaje Markéta Štěrbová. „Mezi fanoušky je samozřejmě největší zájem o utkání českého týmu. Balíčky obsahující zápas Česko vs. Kanada byly zarezervovány v průběhu několika minut.“

On-line reportáž

Průběh prodeje lístků jsme sledovali v Praze, Ostravě i dalších místech republiky.

Po pěti hodinách prodeje bylo zarezervováno už 88 860 balíčků vstupenek a zaplaceno 22 957 balíčků vstupenek. Největší zájem byl o utkání Česko vs. Kanada (hráno 1. května v Praze) a USA vs. Slovensko (hráno 12. května v Ostravě). Web www.sazkaticket.cz hlásil u českých zápasů vyprodáno.

Zprávu krátce před 15. hodinou potvrdila i Radka Bařtipánová z organizačního výboru MS 2015. „Všechny momentálně dostupné vstupenky jsou rezervovány,“ napsala.

Fanouškům teď zbývá počkat do středeční půlnoci, kdy půjdou do prodeje nezplacené rezervace. V únoru se spustí prodej vstupenek na jednotlivé zápasy, které vrátí mezinárodní hokejová federace IIHF a další partneři. Ovšem na utkání českého národního týmu jich bude zřejmě velmi málo, v řádu desítek kusů.

Zájem o lístky na domácí šampionát tedy byl podle očekávání velký, radost však organizátorům zkazily problémy při zahájení prodeje. 

Sazka podcenila zájem fanoušků, terminály selhaly

Problémy s webem Sazky, kde si mohou diváci kupovat lístky přes internet, se objevily už v pondělí večer. Do redakce MF DNES a iDNES.cz napsala čtenářka, které systém nefungoval. Podobnou zkušenost potvrzovaly během úterý další a další.

Největší problémy však nastaly v trafikách, benzinových pumpách a dalších prodejních místech s terminály Sazky.

Redakci iDNES.cz sdělil své dojmy z prodeje fanoušek Zdeněk Polách, který se marně snažil koupit lístky v Praze. Minutu po osmé, kdy spadl internetový systém Sazky, vyběhl pouze v kraťasech z posilovny do nejbližší trafiky. Tam byl nejprve šťastný, protože se mu povedlo vytvořit rezervaci na utkání domácího šampionátu.

Jenže ji nebylo možné potvrdit a následně zaplatit. Obsluha terminálu se panu Poláchovi snažila vyhovět. Ale jejich společný boj mohl být marný...

TI ŠŤASTNĚJŠÍ. Fanoušci pózují se vstupenkami na květnové mistrovství světa,...
ČEKEJTE PROSÍM. Na zájemce o vstupenky na hokejové MS 2015 v Česku většinou...

RADOST A SMŮLA. Zatímco jedni mohou slavit, že hokej uvidí naživo, řada fanoušků u internetu musela skousnout tuto chybovou hlášku.

Podobně systém Sazky zlobil i v brněnské trafice v České ulici a negativní zkušenosti sdělovali také krajští zpravodajové MF DNES a iDNES.cz.

„Terminály Sazky mají v současnosti zpoždění s propojením ticketingového systému, důvodem je velký zájem jak z kamenné sítě, tak přes internet. Snažíme se uspokojit všechny zájemce o lístky na MS v hokeji, věříme, že zpoždění bude minimální,“ řekl Václav Friedmann, mluvčí společnosti Sazka. (celý rozhovor čtěte ZDE) Terminály podle jeho vyjádření začaly plně fungovat až po 13. hodině.

Organizátoři šampionátu se bránili, že chyba nebyla na jejich straně. Fanoušci je mohou vinit maximálně z mírné naivity. Sazka sama přiznala, že tak velký zájem veřejnosti nečekala. Specialisté z oboru IT potvrdili, že sázková společnost zátěžové testy odflákla.

Pravidla prodeje vstupenek

Jak je organizační výbor předem stanovin

U každého typu nákupu bylo přesně určeno omezení - uvedeno na stránkách ticket operátora www.sazkaticket.cz

INDIVIDUÁLNÍ OBJEDNÁVKY

a) nákup na terminálech
max 5 ks jednoho balíčku v jedné kategorii/ 1 rezervace

b) pokladny 02 arény v Praze a ČEZ Arény v Ostravě
max 30 ks jednoho typu balíčku vstupenek (prodej částečně po 10 kusech) / 1 nákup

c) on-line www.sazkaticket.cz
Objednávka přes internet, vytvoření rezervace, platba na terminálech.
Max. 5ks jednoho balíčku vstupenek v jedné rezervaci (v jedné cenové kategorii)

d) on-line www.sazkaticket.cz
Objednávka přes internet, platba ihned přes platební bránu kartou (vstupenky buď zaslány poštou, nebo si kupující může stáhnout a vytisknout vlastní vstupenku = e-ticket).
Max. 10ks balíčků/1 objednávka

HROMADNÉ OBJEDNÁVKY
Minimálně 30 ks jednoho typu balíčku vstupenek/1 objednávka - nutná identifikace subjektu, jež vstupenky získává

Autoři: , ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze