Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové MS 2018 bude poprvé v Dánsku, Lotyšsko ve volbě propadlo

Hokejisté Dánska slaví gól v utkání s Francií. | foto: Reuters

23 2014
Dánsko bude poprvé v historii hostit mistrovství světa v hokeji. Šampionát uvidí v roce 2018. Volba delegátů Mezinárodní hokejové federace (IIHF) byla jednoznačná. V Minsku hlasovali poměrem 95 hlasů pro Dánsko a jen 12 pro Lotyšsko.

Šampionát by se měl podle dánských plánů konat v Herningu a v nové aréně v Kodani, která bude otevřena v roce 2016 a má mít kapacitu 12.000 diváků. Dánsko bude vrcholnou akci IIHF hostit poprvé, v minulosti se tam však hrály turnaje nižších mládežnických kategorií nebo závěrečný turnaj olympijské kvalifikace.

"Ještě před několika lety nebyl hokej v Dánsku příliš rozšířený. Začali jsme si ale věřit a zlepšujeme se. Chceme patřit mezi nejlepší hokejové země," uvedl obránce Edmontonu Philip Larsen, který dánskou kandidaturu podpořil. "Stále nám ale chybí poslední krok - ukázat fanouškům, co dokážeme, na domácím ledě," řekl před volbou.

Dánové na letošním šampionátu v Minsku obsadili 13. místo, v základní skupině však porazili český tým 4:3 po samostatných nájezdech. V žebříčku IIHF patří Dánsku rovněž 13. pozice a je nejvýše postavenou zemí, která MS ještě nepořádala.

"Budeme poprvé pořádat šampionát a zároveň to bude největší sportovní akce na dánské půdě. Takže jste přepsali historii hned dvakrát," řekl delegátům předseda dánského hokejového svazu Henrik Bach Nielsen. Jeho lotyšský protějšek Kirovs Lipmans po oznámení výsledku voleb odstoupil z funkce. Lotyšsko chtělo pořádat MS podruhé po roce 2006.

Příští rok se MS uskuteční v Praze a v Ostravě, v roce 2016 v Moskvě a v Petrohradu a za tři roky se o pořadatelství podělí Německo a Francie (Kolín nad Rýnem a Paříž).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze