Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo nepřijde, není Čech! Organizátoři hokejového MS chtějí rekord

S ÚSMĚVEM NA TVÁŘI. Mezi českými fanoušky vládne před dlouho očekávaným duelem s Kanadou dobrá nálada. | foto:  Michal Šula, MAFRA

6 2015
Vypadá to, že běloruská půjčka bude mít pouze roční lhůtu. Pořadatelé hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě chtějí zpátky rekord v návštěvnosti světových šampionátů. Až do loňského MS v Minsku od roku 2004 drželo rekord Česko.

O víkendu byli ještě organizátoři trochu opatrní, i když generální sekretář hokejového svazu Martin Urban přiznal, že překonání rekordu v návštěvnosti je velké lákadlo. „Jsme lehce nad plán,“ informoval Urban v pondělí.

Nyní vyzývá organizační výbor ke spolupráci český hokejový národ. V prvních pěti dnech domácího šampionátu vidělo zápasy 256 320 diváků. Průměr na zápas činí 10 680 (o 626 víc než loni). Na oficiálním facebookovém profilu je povedená grafika, kde se načítá rekord a zatím je na 40 procentech.

„K překonání běloruského rekordu z loňského roku je tak Česko velmi blízko,“ píše se pod příspěvkem. „Přijďte na hokej se svými nejbližšími do Prahy nebo Ostravy a zažijte skvělý hokejový zážitek.“

DIVÁCKÝ REKORD? Pořadatelé hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě...

Motivačním heslem pro fanoušky má být obměna notoricky známého pokřiku - Kdo nepřijde, není Čech! V prodeji ještě zůstávají vstupenky třeba na zápasy Švédska, Finska nebo Ruska, lístky se dají sehnat i na sedm z osmi utkání play-off.

„Jsme nadšený z toho, že ne tak atraktivní odpolední zápasy jsou docela obsazené. A české zápasy? To je no comment, šílenství. My, kteří se pohybujeme v hokeji, si to užíváme, atmosféra se vůbec nedá srovnat se skandinávskými šampionáty,“ připomněl bývalý brankář Milan Hnilička, který je hostem středečního hokejového studia iDNES.cz, divácký propadák ve Stockholmu 2012 a 2013.

Pokud by se Čechům povedlo vzít si od Bělorusů rekord z roku 2004 zpátky, byla by to podle Hniličky „hezká vizitka a pochvala pro organizátory.“

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze