Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Fanzóna otevřena. Snad tady bude co nejvíc lidí, přeje si Hertl

30 2015
Pokud nemáte lístky na zápasy hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě, nezoufejte. Atmosféru domácího šampionátu si může vychutnat také. Vedle obou arén totiž vyrostly zóny pro fanoušky. Pražskou fanzónu ve čtvrtek slavnostně otevřeli čeští reprezentanti.

Dvě stovky lidí postávaly po obědě před pódiem na střeše Galerie Harfa v sousedství O2 areny. Oděni do českých barev drželi v ruce papírová srdce s nápisem Srdcem spolu. Hokejový národ se už nemůže dočkat, vždyť do startu vrcholného turnaje zbývá necelých 24 hodin.

„Určitě budeme fandit,“ shodli se oslovení příznivci české reprezentace. Když přicházeli hráči, lidé tleskali. Největší aplaus podle očekávání slyšel Jaromír Jágr.

Fotogalerie

„Všichni víme, že turnaj je dlouhý. Byli bychom rádi, kdybyste s námi zůstali až do konce,“ řekl 43letý Jágr.

Hvězdný veterán dostal také otázku od dětského reportéra fungujícího v rámci partnerského projektu fanzóny. „Pochválí tě maminka, když dáš gól?“

Jágr se usmál a odpověděl: „Maminka je tak stará, že ani nevidí, když ho dám.“

Atmosféru si po nejstarším hráči pochvaloval jeden z nejmladších - Tomáš Hertl. „Je hezký, že se to otevřelo. Jsme rádi, že fanoušci přišli. Doufám, že jich tady bude při zápasech co nejvíc. Budeme vědět, že jsou s námi. Je to super udělaný,“ řekl 21letý útočník San Jose.

Mezi fanoušky na otevření fanzóny nebyli pouze Češi. Programu se zúčastnila také sympatická slečna ze Slovenska. „Těším se, mám dva týmy, které mohu podporovat,“ řekla.

A jak tipuje umístění Slováků, kteří odehrají základní skupinu v Ostravě?

„No, nechci být pesimista. Nevím,“ začala opatrně. „Utkáme se s Čechy o zlato!“ dodala pak napůl v žertu. Ale kdo ví, taková predikce by jistě potěšila hodně lidí...

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze