Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hokejové MS se blíží: auta se jmény legend, rotoped pro Fasela i dresy

23 2015
Deset, devět, osm... Start hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě se nezadržitelně blíží. Už příští pátek se vhodí úvodní buly. Teď vrcholí přípravy zázemí obou arén, ladí se poslední detaily. Šijí se dresy. Organizační výbor světového šampionátu také slavnostně převzal oficiální vozy od domácí automobilky Škoda.

Pražská O2 arena opět po čase mění svou vnitřní podobu. Mutlifunkční hala se nyní upravuje pro potřeby vrcholného hokejového turnaje.

„Před dvěma dny jsme převzali arénu a museli jsme postavit všechny věci, které nám tu chybí, tedy náhradní šatny i náhradní zázemí pro týmy, protože dnes už se týmy absolutně nevejdou do prostor, které tu byly vybudovány,“ řekl na setkání s novináři Jan Černý, ředitel sportovního oddělení organizačního výboru MS 2015.

Za ním se na krásně bílé ledové ploše právě kreslily modré a červené čáry, do středového kruhu se po nástřiku umístilo logo Škody.

Česká automobilka spolupracuje s Mezinárodní hokejovou federací už 23 let, partnerství dokonce patří od roku 2007 mezi Guinnessovy světové rekordy jako nejdelší sponzoring světového šampionátu.

Fotogalerie

„Toto mistrovství je pro nás velice důležité, protože hrajeme doma. Srdce každého Čecha bije pro hokej a škodovka je srdcem české výroby, proto je naše partnerství nejen povinností, ale také srdcovou záležitostí,“ prohlásil zástupce automobilky Luboš Vlček.

Posléze s kolegy odhrnul zelenou pod plachtu, pod níž se skrýval nový superb vyvedený v českých národních barvách. Superby a také octavie budou tvořit oficiální vozový park šampionátu. Na vozech budou jména 50 českých a československých hokejových legend.

„Dost mě ten nápad překvapil a udělal mi radost,“ řekl bývalý vynikající brankář Jiří Holeček, jehož jméno a číslo měl představovaný vůz. „Původně jsem počítal, že s ním jezdit budu, ale vyvedli mě z omylu. Hlavně ať mi ho nerozbijou!“ dodal se smíchem Holeček.

Ale zpět do útrob O2 areny...

Bude hrát Jágr? České dresy zatím nemají jmenovky ani čísla

Zástupci médií dostali možnost nahlédnout také do české kabiny, kam se národní tým přesune s kompletní výbavou v pátek večer po poslední přípravě s Finskem. Šatna domácích je největší a s nejlepším servisem včetně regeneračních prostor se saunou a vířivkou či rozcvičovny s rotopedy. „Jsou tu už připravené,“ ukazuje Černý na deset kol, které si čeští hokejisté vyžádali. „To jedenácté připravené pro Reného Fasela (prezident Mezinárodní hokejové federace IIHF), jemuž ho doručíme do hotelu.“

Kromě nových mantinelů pořadatelé objednali také branky. Když novináři procházeli kolem nich, kontrolovali umístění polstrování kvůli současné aféře v extraligovém finále, kdy nebyl Litvínovu uznán gól. „Nebojte, nejsou z Třince,“ narážel Černý na neregulérní vybavení ve Werk Aréně.

Fortuna láka fanoušky

Jedním z partnerů hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě je rovněž sázková kancelář Fortuna, která přichystala pro své klienty i běžné fanoušky několik marketingových akcích. Tento týden po republice probíhala street show, kde lidé po splněních netradičních úkolů dostali lístky na zápasy světového šampionátu. Další možnost mají příznivci herních konzolí. V pátek a v sobotu proběhne turnaj - vítěz získá vstupenky na finále, stříbro a bronz zajistí hráčům lístky na čtvrtfinále. 

Pak se prohlídka přesune do míst, kde se na sedmi šicích strojích připravují dresy. Dohromady se ušije 600 kusů. Jelikož musí být dresy opatřené jmenovkami a čísly, organizátoři schovali sadu pro český tým. Žurnalisté viděli pouze holé trikoty.

„Říkala jsem vnukovi, že bych chtěla šít dres pro Jardu Jágra, aby měl památku,“ směje jedna ze švadlen. „Taky třeba jednou bude reprezentovat, hraje hokej za Třebíč, víte?“

Zda paní opravdu vyrobí číslovku 68, bude jasné nejpozději v pátek večer při zveřejnění konečné nominace.

Kvůli Jágrovi každopádně nemusí organizační výbor připravovat nic speciálního. „Jarda by tak mohl maximálně získat parkovací místo tady dole v hale,“ usměje se Černý.

„Nemyslím si, že plánuje mít nějakého extra brusiče pro přípravu bruslí, jak měl v minulosti.“

Ještě větším tajemstvím než účast 43letého hvězdného útočníka byl úvodní ceremoniál. Má být až překvapením pro fanoušky.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze