Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Už jen 50 dní. Organizátoři MS v hokeji chystají ceremoniál i fanzóny

MASKOTI. Bob a Bobek budou součástí zahajovacího ceremoniálu MS v hokeji, které v Česku začíná za 50 dní. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

11 2015
Hokejoví fanoušci v Česku se teď soustředí spíš na start extraligového play-off, ale při pohledu do kalendáře lze snadno zjistit, že do startu domácího mistrovství světa v Praze a Ostravě zbývá už jen 50 dní. Organizátoři při té příležitosti zveřejnili několik zajímavostí.

Od začátku příprav jsou nejdiskutovanějším tématem vstupenky.

Do středy se prodalo skoro 428 000 lístků. Pražská O2 arena je tak momentálně zaplněná z 57 procent, z kapacity ostravské ČEZ Arény je využito 60 procent míst. Zkušenosti z minulosti prozrazují, že to nejsou špatná čísla. Ještě zhruba 30 procent vstupenek by se mohlo prodat v průběhu turnaje.

„Po startu druhé vlny, kdy se začaly prodávat vstupenky na jednotlivé zápasy, se zájem o ně opět zvýšil. Přesto jsou pořád k dispozici i vstupenky na atraktivní zápasy. Například na souboj Švédsko - Kanada jich dnes ráno bylo 522,“ řekla sekretářka organizačního výboru šampionátu Markéta Štěrbová na středečním setkání s novináři.

Pořadatelé jsou s průběhem předprodeje spokojeni. Bleskově podle očekávaní zmizely lístky na české zápasy v Praze a utkání Slovenska v Ostravě. „Tam je navíc i velký zájem ruských diváků, což jsme také čekali,“ podotkla Štěrbová.

Stále navíc existuje možnost vidět českou reprezentaci přímo v hale!

Ještě se totiž mohou uvolnit vstupenky z takzvaných technických blokací. Momentálně například pořadatelé čekají na výměnu mantinelů, po které se do prodeje může teoreticky dostat několik stovek lístků do spodních řad na všechny zápasy.

Další středeční zprávy se týkaly doprovodných akcí.

S MASKOTY. Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru...

„Velkou pozornost například nyní věnujeme zahajovacímu ceremoniálu. Chceme, aby vypovídal o České republice. Měl by spojit naše vizuály a maskoty. Přejeme si, aby navodil atmosféru mistrovství světa, které chceme, aby bylo příjemné pro diváky,“ řekla šéfka organizátorů Štěrbová.

Slavnostní zahájení se plánuje před první utkání Česka proti Švédsku (pátek 1. května, 20.15), měl by trvat 15 minut a kromě oficiálních projevů René Fasela, šéfa mezinárodní federace IIHF, a prezidenta svazu Tomáše Krále by měli prostor dostat i maskoti Bob a Bobek. „Ale přesný program je ještě tajný,“ uvedla Štěrbová.

Už je naopak známá podoba fanouškových zón, které vyrostou u obou hal. Rozděleny budou do dvou částí. „V jedné budou stánky partnerů a sponzorů, ve druhé budou mít fanoušci možnost dát si něco k jídlu, k pití, budou mít možnost sledovat utkání na velkoplošné obrazovce plus zde bude zábavný program,“ přiblížila Štěrbová.

Do fanzón se lidé dostanou i bez vstupenek na zápasy. Každý fanoušek však musí být připraven na bezpečností kontroly před vstupem. „Bude zaměřená například na objemná zavazadla a věci, které nelze pronést do arény. Chceme tím poté urychlit vstup diváků do arény. Mezi jednotlivými zápasy v jednotlivých dnech bude málo času na odbavení,“ uzavřela Štěrbová.

Takhle vypadají medaile pro nadcházející šampionát:

Autoři: ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze