Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Posily ze zámoří? Vrbata a bratři Michálkové se z účasti na MS omluvili

Radim Vrbata byl v utkání s Winnipegem nejlepším hráčem Vancouveru. | foto: Reuters

28 2015
K hokejové reprezentaci se zatím nepřipojí žádní noví hráči ze zámořské NHL. Útočník Radim Vrbata z Vancouveru i Zbyněk Michálek ze St. Louis se totiž z účasti na domácím mistrovství světa omluvili. O něco později vedení reprezentace slyšelo i negativní odpověď od Milana Michálka z Ottawy.

„Zbyněk Michálek se omluvil z rodinných důvodů, navíc nemá smlouvu,“ vysvětlil Špaček. „A Milanovi (Michálkovi) se nemůžeme dovolat,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček po dopoledním tréninku v O2 areně.

V podvečer už se kouč Vladimír Růžička spojil i s Milanem Michálkem a také on se s ohledem na zdravotní problémy z účasti na čampionátu omluvil.

Do Prahy rovněž nedorazí ani Radim Vrbata, elitní snajpr Vancouveru. U něj je potíž, že si dlouho zvyká na přechod z úzkého kluziště na široké. „Musí mít čas, aby se připravil. A ten nemá, proto se omluvil,“ řekl Špaček. Vrbata by se připojil k českému týmu pouze v případě, kdyby Canucks do play-off vůbec nepostoupili.

Fotogalerie

Co další posily z NHL? Už není moc jiných variant. Trenéři teď upínají zrak na sérii mezi Tampou a Detroitem, kde je stav 3:3, a rozhodne se ze středy na čtvrtek. Upřimně: nejraději by si přáli výhru Tampy, protože by pak byl volný Marek Židlický, nejlepší český bek současnosti.

V případě vyřazení Tampy se pak pokusí Růžička a spol. získat útočníka Ondřeje Paláta a obránce Andreje Šustra. „Dneska je obvoláme, abychom zjistili, jak na tom jsou a zda budou mít zájem,“ uvedl Špaček. „Když jsem byl na Floridě na inspekci, tak jsem se Šustrem mluvil a měl zájem. Je to pravák, dobře bruslí, ale nevím, v jakém zdravotním stavu teď je.“

Trenér Růžička představil nominaci na hokejové mistrovství (24. 4. 2015):

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze