Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Voráček: Pleky nám chce pomoct. Ale srdcaři jsme tady všichni

15 2015
Když přišel český kapitán Jakub Voráček po pátečním tréninku před semifinále s Kanadou mezi novináře, nejprve mluvil anglicky. „Máme k soupeři respekt, ale jsou to taky jenom lidé. My za sebou budeme mít skvělé fanoušky. Ta podpora je neuvěřitelná. Crazy.“

Pak se hvězdný útočník rozpovídal česky také o nové posile národního mužstva. Z Montrealu přiletěl Tomáš Plekanec. „Stoprocentně bude Pleky velký přínos. Je profesionál každým coulem, jako hráč je dobrý do přesilovek, oslabení. Umí dát gól, umí nahrát. Doufejme, že nám pomůže vyhrát semifinále,“ řekl Voráček.

Vy dokážete posoudit, jak je těžké po návratu ze zámoří tak rychle naskočit do důležitého zápasu.
Možná je lepší, když přiletí a hned bude hrát, než kdyby měl dva tři dny na srovnání. To je asi nejhorší čas, kdy tělo začne být unavené. Bude hrát v sobotu i v neděli, takže na únavu nebude mít čas.

Vnímáte to tak, že může tým semknout i fakt, že byl ochotný přiletět po vyřazení ze Stanley Cupu a ukázal, jaký je srdcař?
Vnímám to tak, že bude součástí týmu - stejně jako Džegr (Jaromír Jágr), stejně jako já, stejně jako Ondra Pavelec. Srdcaři jsme tady všichni. Beru to tak, že Pleky chce pomoct týmu, aby se udělal úspěch na mistrovství světa.

Pojďme dál. Před utkáním ve skupině jste se hecoval s kanadským kamarádem Girouxem, který tvrdil, že byste se mu smál, kdyby prohrál. Vrátíte mu teď porážku?
Říkal jsem už na začátku, že Kanadu v té sestavě bude těžké porazit dvakrát, ale my jsme první zápas prohráli. Máme šanci na odvetu. Vím, že to bude těžké, ale když budeme hrát zodpovědně do obrany a dobře bruslit, tak určitě šance je.

Jaký bude recept? Nastoupit na soupeře jako v prvním zápase?
Stoprocentně. Musíme bruslit, hrát do těla. Hráli jsme dobře na forčeku. Musíme dát první gól a bude se hrát líp.

Může vám nahrávat i fakt, že tlak po postupu přes čtvrtfinále opadl?
Tlak je pořád stejný. Je to další zápas na mistrovství světa, semifinále. Pro nás turnaj nekončí. Čtvtrfinále máme za sebou a chceme vyhrát zlatou medaili jako ostatní čtyři týmy. Jak už jsem řekl - když podáme zase týmový výkon, tak máme šanci.

Také je důležité, že se rozchytal k famózním výkonům Ondřej Pavelec.
On byl rozchytanej od prvního zápasu, já nevím, co jste psali o tom, že nemáme gólmany nebo takovýhle kraviny. Nemyslím, že by odchytal Ondra Pavelec špatný zápas s Kanadou. Oni dali každýmu týmu desítku a stejně pak byly články, že máme špatné gólmany. Ondra podává famózní výkony už od ledna. Nic se nemění - je česká jednička, je to na něm vidět, věří si a určitě nám v sobotu pomůže.

Jaký máte program na páteční odpoledne?
Každý, ať si udělá, co potřebuje. Většina kluků bude stejně odpočívat. Někdo pojede za rodinou, za dětmi. Večer máme mítink a pak společnou večeři.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze