Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Úpravy hokejových hal před MS: Nové mantinely, masážní stoly i hrabla

O2 arena při finále KHL mezi Lvem Praha a Magnitogorskem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

27 2015
Také si už odstřiháváte metr? Pokud ano, tak vám chybí už jen 34 centimetrů, právě tolik dní totiž od pátku zbývá do startu hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě. Organizátoři při té příležitosti informovali o úpravách hal v obou městech.

V pražské O2 areně, kde bude hrát všechny zápasy česká reprezentace, byly nainstalovány nové moderní mantinely a připravují se kabiny. Domácí hokejisté dostanou podle očekávání hlavní šatnu blízko ledové plochy, kterou v sezoně využívali slávisté.

„I ta se ale upravuje. Nechali jsme ji vymalovat, jsou v ní nové koberce. Vyčistili jsme relaxační centrum. Na renovaci se podílela i sama hala,“ řekl ředitel sportovního oddělení organizačního výboru šampionátu Jan Černý na pátečním setkání s novináři. Stejně jako při předešlých zápasech reprezentace byly vyměněny i vstupní dveře do kabiny, které nyní zdobí český lev.

Vykoukal kvůli propagaci MS poběží v Praze půlmaraton

V MODROBÍLÉM. Jiří Vykoukal toho nejvíc odehrál ve Spartě, pak působil v
Jiří Vykoukal

Organizátoři hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě všechno možné, aby turnaj mezi fanoušky co nejvíce zpopularizovali. Jednou z příležitostí bude také sobotní běžecký závod Sportisimo 1/2Maraton Praha, kterého se zúčastní rovněž bývalý vynikající obránce Jiří Vykoukal, dvojnásobný mistr světa a osobnost pražské Sparty. „Rozhodl jsem se tak kvůli propagaci šampionátu ze strany nás, hokejistů,“ vysvětlil pro iDNES.cz Vykoukal, jenž je členem výkonného výboru hráčské asociace.

Nabídku přijal, ačkoliv hokejisté v letní přípravě výběhy zrovna nemilují. „No, já jsem taky neběžec,“ usmál se Vykoukal. „Už jsem jeden půlmaraton běžel s časem okolo 1:45, ale pak jsem byl běhat tak desetkrát, takže teď budu rád za čas pod 2:30,“ stanovil si 44letý sportovec sobotní cíl.

Od organizátorů po registraci dostal dokonce dvě čísla - 5776 a 8564.

V O2 areně jsou už od minulého týdne nainstalovány nové mantinely, které jsou o 11 centimetrů nižší než dřívější model. Ochranné plexisklo respektive polykarbonátové desky jsou díky tomu vyšší. „Jedná se o nejmodernější mantinely, které se nyní vyrábějí. Plexi je bezpečnější, neboť se při tlaku prohne,“ uvedl Černý.

Ledová plocha se bude v libeňské aréně dělat až 23. dubna. Hokejisté totiž budou k tréninkům využívat domovský stadion Sparty, Tipsport arenu.

V Ostravě je tréninková hala přímo u ČEZ arény. „Led budou dělat místní čeští ledaři, kteří znají kvalitu vody i potřebné procesy,“ řekl Černý.

Jako první budou v turnajovém prostředí trénovat Češi v pondělí 27. dubna v podvečer.

V Praze i v Ostravě se hokejový šampionát konal před jedenácti lety, komfort se oproti tehdejším podmínkám zvýšil hlavně v metropoli.

„Oproti roku 2004 jsme všem týmům přidali další kabinu. Náhradní. Neměly šanci se tam vejít,“ připomněl Černý problémy z minulosti.

Druhé prostory jsou umístěny v takzvané malé hale, kde podle původního projektu měly týmy trénovat. Ovšem teď je z prostoru pouze památník tehdejšího megalomanského vedení Sazky. „Týmy tam při mistrovství světa budou mít masážní stoly a další zázemí,“ uvedl Černý. Přímo v O2 areně byla nově připravena i rozcvičovna pro hráče.

Sportovní úsek organizačního výboru řešil i otázku úpravy ledu během komerčních přestávek v zápasech. Z USA nechal přivést 24 hrabel, která se používají při utkáních NHL. „Rozhodli jsme se, že to pojmeme sportovně. Aby se tam nejezdilo jen s nějakým košťátkem. Vybraní kluci se už s tím začali učit, aby věděli, jak se to správně dělá. Cílem je uklidit co nejvíce ledu za 60 sekund,“ řekl Černý. O každou polovinu hřiště se vždy budou starat čtyři chlapci.

Autoři: ,
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze