Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Úvodní ceremoniál a zápas se Švédy? Silný zážitek, říká Bříza

3 2015
Organizátoři hokejového mistrovství světa v Česku už mají za sebou první dny turnaje a start akce, na kterou se tak dlouho připravovali, zatím zvládají. Petr Bříza, jenž je předsedou pražské části šampionátu, v rozhovoru pro iDNES.cz zhodnotil úvodní duel domácí reprezentace proti Švédsku (5:6 po nájezdech). "Když se tady v hale zeptáte, tak všichni byli absolutně nadšení," řekl sparťanský šéf a bývalý úspěšný brankář.

Bříza si pochvaloval, že se na Prvního máje povedl program v O2 areně se vším všudy - zahajovací ceremoniál s maskoty šampionáty Bobem a Bobkem, vystoupení skupiny Kabát s neoficiální hymnou národního týmu i projevy funkcionářů před úvodním buly večerního zápasu.

Za „dojemnou scénu“ označil Bříza chvíli, kdy na led přišel také legendární Vladimír Zábrodský. Poslední žijící mistr světa z roku 1947 zamával tribunám a uznalým klepáním hokejek o led jej přivítali také hráči. Vždyť Zábrodský žije ve Švédsku, tamní hokejisté jej určitě znají.

„Byl to jeden z opravdu neskutečně silných zážitků,“ prohlásil Bříza. „Zápas byl nahoru dolů, diváky zvedal ze sedaček, nadšeně skákali.“

Fotogalerie

Jako hráč se přitom nynější šéf organizátorů zúčastnil domácího MS v roce 1992 a hrál na dalších sedmi šampionátech, odkud si přivezl celkem čtyři bronzové medaile.

Stejný kov má rovněž z olympijských her v Albertville 1992. Před dvanácti lety byl vyhlášen nejlepším brankářem světového turnaje.

Takže zážitků nasbíral za kariéru aktivního hráče hodně.

Teď však už jen v obleku doufá v úspěch českého mužstva. „Věřím, že se našemu týmu povede úroveň a kvalitu projevu udržet, aby ten pro nás naprosto klíčový zápas.“ Vtom se Bříza zarazí a upozorní, že čtvrtfinále přece není samozřejmostí.

Ovšem postup domácí reprezentace mezi nejlepší osmičku je nutnost proto, aby se letošní mistrovství světa dalo hodnotit kladně také z pohledu pořadatelů.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze