Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Červenka vyhrál titul, ale spokojený v Petrohradu nebyl. Odejde?

Roman Červenka na petrohradské střídačce s koučem Vjačeslavem Bykovem. | foto: Profimedia.cz

28 2015
Nepustí-li zranění Martina Ručinského na šampionát, tak on může být v Růžičkově výběru jediným, který už v této sezoně titul získal. Ale že by Roman Červenka ze svého angažmá v Petrohradu nějak skákal do stropu se říct nedá. Spíš naopak: „S prostorem na ledě jsem spokojený nebyl, to si nebudeme nic nalhávat,“ říká 29letý útočník.

Proč tomu taky bylo?
Petrohrad je specifické mužstvo a vůbec i celý klub. Je tam hodně kvalitních hráčů, což ukazuje i to, že dvě lajny z Petrohradu jsou v nároďáku. Člověk tedy musí vzít i jinou roli a v danou chvíli hrát tak, aby pomohl mužstvu. Jinak bychom nezvítězili. Na druhou stranu i já jsem mohl hrát lépe, to je bez debat. Sezona však skončila, takže už se spíš snažím koukat dopředu.

Zůstanete tedy v Petrohradu?
Mám smlouvu, zatím k tomu nelze nic moc víc říct.

Alespoň oslavy titulu jste si užil?
To ano. Bylo to hezké, zůstal jsem tam ještě tři dny po návratu z posledního zápasu, až pak jsem odletěl. Člověka potěší, když udělá radost jiným lidem. A musím říct, že Petrohrad má jedny z nejlepších fanoušků, co jsem kdy viděl. Tím hokejem tam opravdu žili.

Stejné to asi bude teď na šampionátu v Praze.
Určitě to bude velké a i očekávání jsou velká. Všichni se tu na to připravují celý rok. Motivaci máme velkou. Musíme udělat dobrou partu, dobrý mančaft. Ať bude má role jakákoliv, musíme to odmakat, abychom po šampionátu měli čisté svědomí. Pak budeme my i fanoušci spokojení. To je hlavní cíl.

Často se mluví o tlaku v domácím prostředí. Bude?
Tlak je vždycky a každý rok. Lidé doma budou určitě bonus, budou nás hnát dopředu. Na druhou stranu je potřeba hrát v klidu, aby z toho nevznikly zbytečně nějaké chyby. Bude to určitě pro nás hráče něco krásného. Když vám fandí 16 tisíc diváků v hale, je to vždycky dobře.

Sám jste před 11 lety fandil?
Samozřejmě si dobře pamatuju, jak celá Praha žila hokejem. Češi měli výborný mančaft, ale všichni víme, že to pak je o tom čtvrtfinále, které se zvládne, nebo také ne. Tenkrát byla obrovská škoda, že to kluci neudělali, protože to mužstvo mělo nejspíš i na titul. Přímo na čtvrtfinále jsem nebyl, ale jiné zápasy jsem viděl. Bylo mi osmnáct, takže jsem se na ten hokej už díval spíš z pohledu hráče.

Teď dovolte otázku na klub, ze kterého jste se dostal do velkého hokeje. Co říkáte na sezonu Slavie a její pád z extraligy?
Nemůžu to nějak moc hodnotit, protože jsem ty zápasy neviděl. Jen co si člověk přečte v novinách. Je to škoda, celá ta sezona se jim nepovedla, ale i přesto si myslím, že baráž mohli uhrát. Není však na mě, abych hledal, co tam bylo špatně. Jen doufám, že zase brzy získají extraligu.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze