Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český tým opouští obránce Mozík. Hokejisté regenerují a užívají volno

Čeští hokejisté mají v úterý na světovém šampionátu volný den. | foto:  Michal Šula, MAFRA

5 2015
Dneska bez ledu, prosím. Čeští hokejisté na domácím mistrovství světa mají v úterý volný den. Na programu je pouze „suchý“ trénink, regenerace a po obědě dostanou hráči osobní volno. Mužstvo opustil obránce Vojtěch Mozík z Plzně.

Hráči se po snídani vydali do pražské O2 areny, ale neoblékli výstroj a nenazuli brusle. Trenéři zrušili kvůli náročnému vstupu do šampionátu úterní trénink.

Ovšem zázemí moderní haly Češi využili. Někdo jezdil na rotopedu, někteří hokejisté si zahráli fotbálek, k dispozici je bazén, sauna, masáže...

„Všichni kluci jsou tady, máme pak ještě společný oběd. Chtěli jsme, aby se nám hned ráno nerozprchli, to nebylo dobře,“ poznamenal pobaveně asitent trenéra Ondřej Weissmann.

Novináře informoval také o tom, že v českém týmu končí plzeňský bek Mozík. „Říkali jsme si, že když už, tak dopíšeme jednoho obránce a jednoho útočníka, nebo dva útočníky,“ vysvětlil Weissmann.

Na dvě volná místa do pole tak čekají už jen obránce Michal Kempný a útočníci Michal Vondrka a Lukáš Radil. „Připadalo nám zbytečné Vojtu tady jako devátého beka držet. Poděkovali jsme mu za dobrou práci, dál má přístup do hotelu a na hokej, aby se cítil součástí kolektivu. Bohužel víc míst nemáme.“

Česká soupiska je volná i pro případ zranění, varianta s možnými posilami z NHL není příliš pravděpodobná.

Právě na řešení zdravotních problémů a drobných šrámů je určený úterní den. V péči lékařů a fyzioterapeuta Pavla Koláře bude především útočník Jakub Klepiš, který nehrál proti Kanadě. „Uvidíme, jestli se to zlepší. Po ránu to (zřejmě rameno) má zatuhlé,“ řekl kouč Weissmann.

Hokejisté ve dni volna mohou také navštívit rodiny, kamarády a známé, zajít si společně na kávu. Večer se však musí reprezentanti hlásit zpátky na hotelu.

Vypnout, neřešit...

Trenéři dělají maximum, aby hokejisté byli v klidu

Jenže tak jednoduché to zřejmě nebude. Realizační tým totiž se stále zaobírá první třemi zápasy českého mužstva. „Musíme si to rozebrat, připravit video, děsí nás, kolik gólů dostáváme v oslabení. Máme problém v obraně. Odpoledne trochu pracovně zvolníme, ale myslím, že Vláďa (trenér Růžička) to dlouho nevydrží,“ popsal Weissman, jak budou „odpolední klid“ trávit čeští trenéři.

Navíc hokejisté těžko mohou uniknout hokejovému jaru, které je v Česku právě v rozpuku. Když vyjdou do pražských ulic, budou je lidé poznávat, žádat o podpis. Nebo jim jenom vyjádří podporu.

„Domácí šampionát je něco jiného. Venku je přece jenom větší klid. Tady je to honička. Dovedu si představit, jak kluky otravují známí s prosbou o lístky a tak dále. Odvádí to pozornost od hokeje,“ uvědomuje si Weissmann.

O Jágra, Voráčka, Pavelce a další hvězdy je však dobře postaráno a všichni v českém týmu se snaží, aby se mohli soustředit na hokej a pokusili se udělat fanouškům radost medailí.

„Děláme maximum, aby hráči byli v klidu,“ ujistil asistent Weissmann.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze