Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejové MS v Praze už v roce 2010? Pozdě...

11 2004
Praha - Česko se ucházelo o pořádání hokejového mistrovství světa v roce 2010! Záhy však z úmyslu sešlo, Český svaz ledního hokeje totiž přihlášku s kandidaturou podal pozdě. "Výkonný výbor rozhodl o nominaci už na rok 2010, jenže jsme nestihli termín," potvrdil informaci generální sekretář svazu Martin Urban.

Jak je možné, že se hokejový svaz uchází o pořádání tak významné události a nestihne termín podání kandidatury?

"Samozřejmě jsme věděli, že se přihláška měla podat do prvního září. Z naší strany to byl spíše pokus získat mistrovství dřív, než je reálné," vysvětloval Urban.

O konečném verdiktu rozhoduje na kongresu IIHF třiašedesát zemí. "Už pět let dopředu je jasné, kdo bude mistrovství pořádat. A pokud ho nějaká zem hostila zrovna předtím, má velice malou šanci, aby uspěla hned po dalších pěti letech," upřesňuje Urban.

Reálný je prý rok 2011 nebo 2012. "Tam už je to otevřené a uspět můžeme. Je to naše priorita," dodává generální sekretář českého svazu.

Podat přihlášku včas stačilo Slovensko, Německo, Švédsko a Bělorusko. U našich východních sousedů má vyrůst nová aréna v Bratislavě, která by měla být hotová měsíc před šampionátem. Konkrétní projekt však Slovensko zatím nemá.

Druhým pořadatelským městem by pak měly být Košice, kde právě probíhá výstavba nového zimního stadionu. Podle plánů by měl být hotov do poloviny roku 2006.

"O tom, kdo nakonec zvítězí, se rozhodne za půl roku, v průběhu mistrovství světa v Rakousku," poznamenává Urban.

Slovensko bere kandidaturu velice vážně a pokud prý neuspěje v roce 2010, bude soupeřem Česka v letech následujících.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze